"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


10 zastavení v Pardubicích

Někteří lidé si ani neuvědomují, jaký poklad se může blízko nich nacházet. Aby naše třída nepatřila mezi ně, vyrazili jsme společně za doprovodu naší třídní učitelky Mgr. V. Rožkové a Mgr. J. Račické ve čtvrtek 1. listopadu do Pardubic, které máme hned pod nosem.
Vyjeli jsme během dopoledne hned po velké přestávce. Do Pardubic jsme dorazili během chvilky. Obešli jsme mnohé z památek formou interaktivní výuky. Vyplňovali jsme ve dvojicích pracovní listy s využitím internetu, informačních panelů, ale i za pomoci paní učitelky Račické, která nám o každém místě vždy řekla něco navíc. Viděli jsme nejen ty klasické, jako je Zelená brána, Machoňova pasáž, Dům U Bílého koníčka, ale i mnoho dalších. Dostalo se nám i neplánovaného kulturního zážitku, když jsme na Pernštýnském náměstí nahlédli do zákulisí natáčení historického válečného dramatu BBC. Pochodovali kolem nás herci v kostýmech polských vojáků ze 30. let minulého století. Nakonec jsme před odjezdem měli kratší rozchod, abychom poobědvali a u sochy ing. Kašpara si mohli vyměnit společné zážitky. Našemu výletu však ještě není konec, neboť každá dvojice dostala za úkol připravit si prezentaci v anglickém jazyce doplněnou o vlastní fotografie.
Velice se nám toto interaktivní akční spojení historie a cizího jazyka líbilo, zejména propojení mezi jednotlivými památkami, o kterých jsme předtím ani nevěděli. Těď už víme, jaké poklady jsou tak blízko nás.

04.11.2018 / Adéla Cimburková 4.C
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima