"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


3. A na muzikálu a v pardubickém archivu

Ve čtvrtek 25. ledna 2018 se třída 3. A vydala na exkurzi do Pardubic. Na programu byl slavný americký muzikál Kiss me, Kate ve Východočeském divadle v Pardubicích a poté návštěva Státního okresního archivu.
Takřka tříhodinové představení Kiss me, Kate nás přeneslo do zákulisí provinčního divadla v americkém Baltimoru ve 40. letech minulého století. Herci zde zkouší Shakespearovu komedii Zkrocení zlé ženy, ale věčný svár muže a ženy se neodehrává jen mezi Kateřinou a Petrucciem, ale i mezi Lilli Vanessi, představitelkou hlavní role, a režisérem Fredem, jejím bývalým manželem, který ztvárňuje roli Petruccia. Jak obě dějové linie nakonec skončí, prozrazovat nebudeme, ač asi většina studentů tuší, nicméně můžeme konstatovat, že se nám představení v podání pardubického divadla velice líbilo. Vynikající herecké výkony, skvělá muzika nesmrtelného jazzmana Colea Portera i taneční výkony přinesly opravdový umělecký zážitek. Velmi nás potěšilo, že jsme se po představení mohli pozdravit s představitelem hlavní role Milanem Němcem, který se s námi také vyfotografoval.
Druhá část naší exkurze patřila prohlídce Státního archivu v Pardubicích, kde jsou uloženy archiválie a písemnosti od 16. století až do současnosti. Velké poděkování patří především archivářce, paní Mgr. Renátě Růžičkové, která nám činnost archivu (i některé zajímavé přístupné památky) představila.

29.01.2018 / Mgr. Eva Pýchová
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima