"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


5 jazyků se opět zaskvělo na pódiu

... a to doslova a každý jazyk zazněl též od rodilých mluvčích ze šesti mezinárodních porot, které i letos vybraly nejkrásnější výkony žáků v soutěži vystoupení mluveného slova a zpěvu v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině a ruštině.
Letos se k nám v úterý 3. 12. 2019 sjelo rekordních 160 soutěžících se svými učiteli z 18 škol obou sousedících krajů a předvedli 88 soutěžních čísel.

Pozoruhodné výkony zazněly v anglickém jazyce, především v nejvíce zastoupené kategorii zpěvu, kde první místo obsadil Tengiz Khizanishvili ze ZŠ Gutha Jarkovského, Kostelec nad Orlicí. V angličtině v kategorii mluveného slova se na prvním místě umístili bratři Tomšové z Gymnázia Dašická, Pardubice, z téhož gymnázia pocházejí i vítězové německého mluveného slova – Eliška Přiklopilová a Tomáš Pekárek.
PSJG Hradec Králové mělo na stupních vítězů dvě vystoupení: ve zpěvu v němčině – Štěpána Boudyše, Elišku Brychtovou a Nelu Jelínkovou, a druhé první místo patří Vojtěchu Beladovi, Emě Bezděkové a Michale Malé v doprovodu Štěpána Boudyše na housle ve zpěvu španělské písně. První místo ve francouzském zpěvu zaujala „rychnovská Piaf"- Adéla Kalousková z Gymnázia Františka Martina Pelcla z Rychnova nad Kněžnou a rovněž z gymnázia, ale chrudimského pochází vítěz francouzského slova Emil Meissner.
I základní školy měly své vítěze. V ruštině ve zpěvu zvítězil Mychajlo Myrončuk v doprovodu Anny Drábkové a Nely Anastázie Užíkové ze ZŠ E. Nápravníka, Býšť a umělecké slovo v ruštině dovedlo na stupeň nejvyšší i Jana Koláře ze ZŠ Holubova, Holice.
Španělský jazyk letos zaznamenal sice nejméně účastníků, ale svým výkonem v uměleckém slovu zaujali a první místo získali Marie Koblížková, Alžběta Melicharová, Adam Tihon a Jakub Hác ze ZŠ Závodu míru, Pardubice.

Místní základní školy a školy z nejbližšího okolí měly též oceněná vystoupení – ZŠ Holubova jedno první, druhé a třetí místo, a zvláštní cenu a ZŠ Sezemice cenné 3. místo v anglickém zpěvu. ZŠ Býšť bodovala v ruštině – první a třetí místo.
5 speciálních cen, které porota letos udělila za mimořádné výkony, výběr písně nebo originálnost, putovalo do PSJG Hradec Králové, ZŠ SNP Hradec Králové, ZŠ Staňkova Pardubice a ZŠ Jiráskova Vysoké Mýto.

Vítězové všech kategorií si na koncertě vítězů poradili s neobvyklým jevištěm otevřeným z obou stran a potěšili všechny diváky v aule i v tzv. bazénu naší školy.
Věříme, že si všichni účastníci i doprovod odnesli krásný zážitek a uspokojení z předvedených i zhlédnutých vystoupení při soutěži i na koncertě po vyhlášení vítězů.
Soutěž podpořili štědří sponzoři: především Pardubický kraj, Skupina MAS Holicko o.p.s., a Město Holice, ale též firma RTV Data Hradec Králové, Knihkupectví Oxford Hradec Králové, Královéhradecký kraj a firma ADA, Podlesí Holice.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

 

05.12.2019 / Mgr. Zdeňka Raabenstein Schejbalová
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima