"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Adventní večer na gymnáziu

Milí přátelé, „rok se s rokem sešel" a zase máme přede dveřmi advent a Vánoce. A proto naše škola již tradičně přichází s pozvánkou na Adventní večer. I ten letošní jsme pečlivě promýšleli – a doufáme, že Vás náš program opět zaujme. Adventní večer se tentokrát uskuteční ve čtvrtek 14. 12. 2023. A na co se můžete těšit? Program zahájíme v 17 hodin ve vestibulu gymnázia vystoupením školního pěveckého sboru pod taktovkou Michala Hrocha. Pak přijde na řadu vernisáž naší absolventky, výtvarnice Edity Slabé.

V 18 hodin v naší aule přivítáme sólistku opery Národního divadla Hanu Jonášovou, která během dlouholetého působení v ND Praha vytvořila řadu významných rolí, jmenujme např. Zuzanku, Despinu, Fiordiligi, Rosinu či Gildu a mnohé další.

Mimo divadelní činnost se paní Hana věnuje i činnosti koncertní, především písňové a oratorní tvorbě. Vystupuje s předními tuzemskými i zahraničními orchestry a komorními tělesy, jako jsou Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, Pražská komorní filharmonie, Virtuosi Pragenses a další. Paní Jonášová pedagogicky působila na New York University in Prague.

Pěvkyni doprovodí významný český varhaník Josef Popelka, který získal řadu ocenění na domácích i zahraničních soutěžích. I on spolupracuje s Českým rozhlasem, kde nahrál desítky snímků, zejména barokní hudby.

V jejich podání zazní především skladby J. S. Bacha, A. Dvořáka a mnohé další. Chybět nebudou ani vánoční díla.

Hlavním sponzorem Adventního večera je ENTERIA a. s. Pardubice.

Dobrovolné vstupné bude již tradičně odesláno na konto Adventních koncertů České televize.

20.11.2023 / Mgr. Eva Pýchová
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima