"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Cena Pardubického kraje

V letošním roce se konal již 19. ročník celostátní literárně historické a výtvarné soutěže Komenský a my, jejímž vyhlašovatelem je MŠMT. Zorganizovala jej opět Základní škola J. A. Komenského v Brandýse nad Orlicí. 28. 3. jsme si připomněli již 429. výročí narození slavného Učitele národů a jeho stále aktuální odkaz. A naši studenti byli opět u toho! Slavnostní program se z důvodů současné pandemické situace uskutečnil online.

V kategorii B (v literárně historické části soutěže) získala naše studentka Monika Lacinová ze třídy 4. C Čestné uznání za literární práci – zamyšlení na téma "Škola neškola aneb co mi dala a co vzala distanční výuka".

V kategorii C měli studenti středních škol vypracovat odbornou literární práci na téma „Co podle Vás znamená být svobodný?". Benedikt Mrázek z 6. C získal Cenu Pardubického kraje. Čestné uznání v téže kategorii si ještě odnesla Andrea Joštová z 3. A.

Bylo také uděleno několik cen pedagogům, kteří své žáky v dané soutěži vedli. Za naši školu byli oceněni hned dva - Mgr. Eva Pýchová a Mgr. Michal Nečesaný.

Všem našim studentům, kteří se soutěže zúčastnili, patří poděkování. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

21.04.2021 / Mgr. Eva Pýchová
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima