"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub

Dvacetileté sportování

V rámci oslav 20 let nové budovy gymnázia kabinet TV s třídou 3.C v nově zrekonstruovaném areálu zorganizoval sportování pro studenty všech 12 tříd gymnázia i veřejnost. Na programu měly být turnaje v nohejbalu, odbíjené, utkání ve vybíjené a softballu. Jednotlivé bloky vždy završovaly hodinové běžecké charitativní štafety. Počasí však znemožnilo odehrát nohejbalovou část a volejbal proběhl v tělocvičně. Následující program byl ale podle plánu již zrealizován venku. V 10:30, 13:30 a v 15:00 startoval charitativní běh, který přinesl potřebné finance pro celoroční podporu studia námi adoptovaného afrického studenta. A jelikož byli sponzoři štědří, na jeho konto přispěli 5900 Kč. 1950 Kč byl výtěžek z odpoledního běhu pro veřejnost, kde si dobrovolní běžci platili startovné dle svého uvážení a mohli si „kolečko" nechat i změřit. Díky získané částce tak bude mít adoptivní student na příští rok studium zaplaceno. Sportovní část oslav se tedy povedla, naše plány se splnily.
Pro zájemce o výsledky přidávám přesná čísla: 8.C odběhla 81 okruhů, 7.C - 75, 2.A - 73, 1.A + 5.C + 6.C - 67 okruhů, 4.A - 66 (běhali ve 2–3 lidech) a 3.A - 24 (předčasně odstoupili). Nižší gymnázium odpoledne běhalo z časových důvodů pouze 30 minut s následujícími výsledky: 1.C - 34, 2.C - 33, 3.C - 39 a 4.C - 41 okruhů. Volejbalový turnaj vyššího gymnázia vyhrála nečekaně 5.C (maturanti by se nad tím mohli zamyslet). Softball 4.C x 3.C vyhrála 4.C a vybíjenou 2.C x 1.C též ti starší.
Zrekonstruovaný sportovní areál GYHOLI tedy ukázal, že se s náporem sportovců umí vypořádat, přejeme mu dlouhou životnost, a aby se na něm zrodilo mnoho nových talentů.