"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


GYHOLITOUR 2018 za námi...

První a druhý školní týden v září ve dnech 7. 9. - 16. 9. 2018 jsme absolvovali již 5. tematicko-výukový zájezd do Španělska do letoviska Blanes do campingu S´Abanell, který se nachází v oblasti Costa del Maresme/Costa Brava. Za 26 hodin jsme najeli přes 1850 km. V letovisku jsme byli ubytováni ve stanech a stravování jsme měli zajištěno formou české polopenze přímo v campu, který jsme měli celý pro sebe.
Zájezdu se zúčastnilo 29 studentů-španělštinářů napříč všemi ročníky naší školy. Výběr mezi španělštináři přinesl, dle našeho mínění, velký úspěch, protože studenti byli snaživí, učenliví, především projevovali zájem o nabízené výlety s prohlídkou turistických destinací.
Vše, co jsme si na místě naplánovali, se nám podařilo uskutečnit, ba dokonce jsme podnikli výšlap na pozůstatky hradeb v Blanes, nechyběla klasická návštěva hlavního města Katalánska - Barcelony s prohlídkou nejvýznamnějších míst /průjezd hlavní avenidou, monument Kryštofa Kolumba, fotbalový stadion Nou Camp, tržnice Boquería, Montjüick - vyhlídka na město, večerní fontány/ a návštěva Marinelandu s vystoupením delfínů, papoušků a tuleňů.
Několikrát jsme navštívili rybářské městečko Blanes, nejen na koupání, ale i za poznáním místních trhů.
Za největší úspěch považujeme každodenní studijní setkání dle daných témat, kdy žáci pracovali a studovali na základě pracovních desek. Žáci se snažili po celou dobu konání školní akce být spolehliví, komunikativní a učenliví. Večerní hry ve španělštině brali žáci s humorem a svojí nápaditostí pobavili i vyučující. Za odměnu je čekal brzký budíček s odchodem na pláž na východ slunce.
Tento zájezd studenti absolvovali s přesvědčením se více přiblížit studovanému jazyku jak z hlediska poznání reálií Španělska, tak zdokonalení se v jazyce. Vzájemná komunikace pedagogického dozoru, studentů i tamního personálu kempu byla bezchybná a zájezd se dle relací studentů opět líbil. Návrat do školních lavic, resp. pozdní nástup, byl tak o mnoho pestřejší, i když pondělní realita po 24hodinové jízdě autobusem byla krutá.
Doufáme, že tento pobyt jen posílí motivaci studentů k dalšímu studiu jazyka a budeme moci zájezd zopakovat již 6. ročníkem v září 2020.

Z pohledu účastníků zájezdu:
španělštinářky ze 3A
Na začátku září, kdy ostatní spolužáci sedí v lavicích, jsme se vydali užívat slunka do Španělska, přesněji do Katalánska. Dne 7. 9. jsme se v brzkých ranních hodinách vydali na dlouhou cestu – směr Iberský poloostrov. Druhý den ráno jsme konečně dorazili do cíle. Jelikož jsme měli štěstí na personál kempu, mohli jsme se rychle ubytovat a vydat se k moři. Následující dny jsme se zdokonalovali ve španělštině, koupali se v moři i v bazénu, nakupovali, poznávali okolí a také jezdili na celodenní výlety. První výlet byl do Marinelandu, kde jsme zhlédli představení delfínů, lachtanů a papoušků. Druhý výlet byl do hlavního města Katalánska - Barcelony. Po prohlídce nejznámějších památek nás čekaly magické fontány. To byl zlatý hřeb večera. Poslední dny jsme strávili na pláži a samozřejmě se věnovali výuce. Pobyt ve Španělsku jsme si neskutečně užili. Naučili se spoustu nových slovíček, poznali nové kamarády, podívali jsme se, jak se žije ve Španělsku, a hlavně jsme stmelili náš španělský kolektiv. !Hasta luego, Espaňa!

španělštináři ze 2A:
Byl to jeden z nejlepších týdnů našeho života. Užili jsme si ho na 100%. A domníváme se, že jsme pochytili i nějaká slovíčka. Nikdy nezapomeneme, děkujeme moc! F§K§K

17.09.2018 / Mgr. Linda Nováková Schättingerová
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima