"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Jak jsme oslavili 20 let naší budovy

Oslava dvaceti let od otevření nové budovy našeho gymnázia byla netrpělivě očekávanou událostí. Celý tento speciální den začal sázením stromu – pro tento účel byla zvolena lípa. Následně RNDr. Jiří Dvořáček představil sluneční hodiny, jež byly zhotoveny před budovou gymnázia. Pak už následoval projektový den pro studenty nižšího gymnázia, kteří si prošli různá stanoviště, zaměřená především na přírodní a technické vědy. Starší studenti se mezitím věnovali sportu, nebo v aule zhlédli přírodovědný film.
Odpolední část oslav se proměnila ve velkolepou zahradní slavnost s bohatým programem, v němž si na své jistě přišli všichni návštěvníci. Pozvání na akci přijali nejen bývalí zaměstnanci školy, rodiče studentů nebo absolventi, ale i zástupci široké veřejnosti.
Venkovní areál školy ožil a nebývale rušno zde bylo až do samého večera. O zábavu příchozích se postaraly tematické stánky, které si připravili studenti napříč ročníky – od nejstarších až po ty nejmladší. Škála nabízených aktivit byla opravdu pestrá – od hraní společenských her přes karetní triky, tvorbu účesů, malování na obličej či vyrábění buttonů s vlastním designem až po jazykový stánek, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet svou znalost různých cizích jazyků formou zábavných kvízů. Nechyběl ani fotokoutek nebo stanoviště lukostřelby. Zajištěno bylo též občerstvení. Řada studentů či absolventů strávila značnou část pohodového odpoledne míčovými hrami na novém sportovišti. Zlatým hřebem ovšem byla uchu lahodící vystoupení několika hudebních uskupení tvořených studenty či absolventy naší školy.
Řada návštěvníků si během odpoledne prohlédla také budovu školy, kde kromě modernizovaných učeben a laboratoří mohly zaujmout i osobitě vyzdobené dveře kmenových učeben všech dvanácti tříd.
Součástí akce byl také charitativní běh, jehož výtěžek poputuje na zaopatření studia keňského chlapce Clevelanda Ochienga Ogweno. Díky štědrým sponzorům a samotným běžcům, kteří přispěli formou dobrovolného vstupného, se podařilo vybrat částku, která pokryje celý rok Clevelandova studia, za což velice děkujeme! Každý, kdo se přišel proběhnout, měl navíc možnost odnést si věcné dárky z tomboly, kterou zorganizovala třída 3.C.
Věřím, že si návštěvníci i samotní organizátoři akci se speciální atmosférou užili, budou na ni v dobrém vzpomínat a těší se na další podobné slavnostní příležitosti.

03.10.2019 / Mgr. Michal Nečesaný
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima