"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Jazzové vystoupení

V pátek 1. března 2019 jsme na naší škole hostili trio jazzových hudebníků ze severních Čech pod vedením Jakuba Hloubila, které nás provedlo vývojem moderních jazzových žánrů a zahrálo nám mnoho krásné hudby naživo!
Hudebníci hráli v komorním uskupení - elektrická kytara, bicí souprava, místo basové kytary si frontman kapely přivezl unikátní osmistrunnou kytaru, na niž lze souběžně basovat i hrát melodický doprovod díky většímu počtu strun. I v takto malé sestavě dokázali muzikanti zaujmout a nadchnout mladé posluchače. Mohli jsme vyslechnout nejen zajímavé informace o jazzových odnožích jako bepop, ale také si je hned zažít pomocí hraných hudebních ukázek. Díky tomu bylo představení živé a zajímavé. Také si pro nás kapela připravila několik aktivit, díky nimž jsme se mohli stát součástí hrané hudby a sami ji doprovázet. Hlavní kytarista Hloubil předehrával k doprovodu kapely různé rytmické figury, které pak celé posluchačstvo opakovalo tleskáním.
Během hudebního pořadu jsme též mohli být svědky pravého jazzového „jamování" (jam session), kdy se hudebníci domluví na určitých základních jazzových akordech a na nich pak vystaví vlastní improvizace.
Celé představení bylo štědře financované z peněz SRPŠ. Děkujeme za krásný hudební zážitek!

06.03.2019 / Mgr. Marie Filipová
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima