"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Jiná soutěž než obvykle

Ve dnech 6.-7. 11. 2019 jsme měly jedinečnou možnost zúčastnit se 25. ročníku ekologické olympiády pro SŠ. Šlo o krajské kolo, které probíhalo v Oucmanicích v ekocentru Paleta. Soutěžily jsme ve trojčlenných týmech, ten náš "legendární dream team" se skládal z Veroniky Janegové, Anety Solníkové a mě.

V krajském kole na nás čekalo hned několik úkolů, které prověřily naši ekologickou znalost a zdatnost. Celý program byl ovšem vyplněn i zajímavými činnostmi a přednáškami, jako byla prezentace pracovníků ČHMÚ či přednáška o slaměných domech s praktickou ukázkou. Jako první soutěžní část nás čekala poznávačka organismů promítaná na plátně, dále obhajoba domácích prací, které měly být zpracovány formou reportáží, ovšem jako vždy musela mít naše škola něco speciálního, a proto jsme tam přijely s powerpointovou prezentací. Další zkouškou byl vědomostní test a poté poznávačka přírodnin v terénu, která byla obzvláště náročná. I přesto, že na přípravu na soutěž bylo jen velmi málo času a studijní materiály jsme obržely jen pár dní před samotnou soutěží, jsme si z Oucmanic odvezly krásné 4. místo. Nutno též dodat, že náš tým byl v celé soutěži nejmladší a nejméně zkušený, takže naše výsledky nás potěšily o to více.
Velice děkujeme panu profesoru Dvořáčkovi, který nás po celou dobu soutěže podporoval a strávil s námi 2 dny v Oucmanicích, věříme ale, že i on si to náramně užil. Nyní již víme, jak soutěž probíhá, a doufáme, že příští rok se třeba umístíme ještě lépe.

 

14.11.2019 / Veronika Knížková (5. C)
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima