"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Máme zlato! A hned třikrát!!!

S velkou radostí jsme v minulých dnech předali nejvyšší ocenění mezinárodního programu The Duke of Edinburgh´s Award úspěšným absolventům z řad našich (dnes již bývalých) studentů.

Markéta Maťátková, Lenka Maťátková a Zdeněk Doležal dokončili - i přes nepřízeň této doby - tzv. Zlatou úroveň tohoto programu, který naše škola poskytuje pátým rokem.

Smyslem programu, který funguje již od roku 1956 ve více než 130 zemích světa, je podpora mladých lidí ve věku 14-24 let v jejich osobním rozvoji. Účastníci se pravidelně a dlouhodobě věnují různým aktivitám ve třech oblastech (talent-sport-dobrovolnictví) na úrovních, které se liší délkou trvání (bronz - 6 měsíců, stříbro - 12 měsíců, zlato - 18 měsíců).

K získání tohoto prestižního certifikátu s mezinárodní platností všem třem úspěšným „dofákům" gratulujeme a doufáme, že jejich úspěch zaujme i další a vzbudí zájem i širší veřejnosti.

Inspirací dalším případným zájemcům může být i slavnostní ceremonie předávání zlatých ocenění, která se uskuteční 16. 12. 2020 v čase od 15 do 16.30 hod.

Vzhledem k opatřením v souvislosti s pandemií bude tato ceremonie poprvé v historii pořádána formou online přenosu za účasti Jeho královské Výsosti prince Edwarda, ministra školství ČR Roberta Plagy, britského velvyslance Nicka Archera a dalších osobností. Ceremonii v angličtině lze sledovat na tomto odkazu: https://www.dofe.cz/online-ceremonie

Připojte se i Vy a slavte společně s námi!

Za Místní centrum The Duke of Edinburgh´s Award

 

14.12.2020 / Mgr. Jana Doskočilová
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima