"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Neprodejné Akcie z 1. A ovládly celorepublikovou soutěž!

V listopadu 2020 se nám naskytla možnost zapojení se do soutěže Rozpočti si to!, která se zabývá finanční gramotností. Tato nabídka nás nadchla, protože jsme se chtěli něco nového dozvědět o financích. I přes složitou pandemickou situaci a fakt, že jsme se téměř neznali, jsme vytvořili skvělý čtyřčlenný tým žáků naší třídy 1. A, který jsme pojmenovali Neprodejné Akcie. A s nadšením jsme se pustili do plnění prvních úkolů. Zvolili jsme si rodinu, kterou chceme po celou dobu představovat. Mohli jsme si zvolit, kde naše rodina bydlí, jak se stravuje či dopravuje. Soutěž byla velice interaktivní a byla rozdělena do třech kol. V každém kole jsme museli splnit několik úkolů, například vytvořit vlastní hru nebo natočit reportáž. Ale soutěž obsahovala úkoly i pro "dospěláka", které nám splnila paní učitelka Martincová, která nám byla po celou dobu soutěže nápomocná. Do konce dubna jsme se pilně snažili splnit všechny úkoly a kvízy, a to i přesto, že jsme měli poměrně dost úkolu do školy. Ale naučili jsme se díky tomu efektivně si rozvrhnout čas.

Čas šel s časem a my jsme se úspěšně z prvního místa kvalifikovali do finále soutěže. Celou online část dokončilo 32 týmů napříč republikou. Do finále postoupilo prvních šest týmů a úkolem každého týmu bylo připravit prezentaci a video. Měli jsme představit naši herní rodinu a shrnout nejdůležitější poznatky, které si ze soutěže odnášíme. Na celý náš výstup jsme měli deset minut a poté následovaly doplňující otázky od porotců. I přes naše velké obavy, strach a trému se nám podařilo porazit další zbylé týmy, a tak jsme celou tuto soutěž dokázali vyhrát. Nutno podotknout, že ve finále jsme byli nejmladší.

Tato soutěž nám přinesla mnoho zkušeností, které jsme získali našimi úspěchy, ale i neúspěchy. Také si odnášíme spoustu nových poznatků nejen z finanční gramotnosti. Naučili jsme se lépe spolupracovat a komunikovat jako tým. V neposlední řadě jsme se mezi sebou lépe poznali a spřátelili.

Kdyby se nám naskytla podobná příležitost i příště, určitě bychom ji bez váhání přijali. A doufáme, že náš úspěch bude motivací pro naše spolužáky v příštím roce.

Patrik Jakubík, Klára Davis, Barbora Rybářová, Eliška Zemanová (1.A)

Foto ze soutěže najdete v galerii

11.06.2021 / Mgr. Kristýna Martincová
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima