"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Nová AFS studentka na naší škole

I přes covidový lockdown program AFS stále pokračuje. V březnu přivítala rodina Sochůrkových a poté i naše škola studentku Angelicu Castro ze středoamerického státu Honduras, přímo z hlavního města Tegucigalpa. Pro Angelicu byla Česká republika první volba, ale kvůli pandemické situaci si musela počkat na vyřízení všech náležitostí až do druhého pololetí.

Po povinné karanténě Angelika s nadšením zvedla hozenou rukavici v podobě distančního vyučování se třídou 7. C v platformě TEAMS. Zvládla to výborně. Angelika je velmi komunikativní a pilně pracuje v online kurzech češtiny, a dokonce i české literatury poskytovaných AFS agenturou online, aby se mohla co nejvíce zapojovat do vyučování. Zatím se přes svou báječnou rodinu seznámila s českými knedlíky a také velikonočními zvyky. Navzdory setkávání se na dálku si mezi studenty 7. C již získala kamarády.

Studentka Tosca Gruner z Německa, která v Holicich pobývala od září, se sice odstěhovala do Frýdlantu nad Ostravicí, ale v distančním vzdělávání je stále ještě studentkou naší školy.

Všichni se již těší, že už brzy se budou studenti i učitelé setkávat ve škole.

21.04.2021 / Mgr. Zdeňka Raabenstein Schejbalová
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima