"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Pobyt v Tramtáryji

MŠMT ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem spustilo na začátku školního roku Národní plán doučování. Kromě klasického doučování bylo možno finanční příspěvek využít na adaptační a socializační aktivity pro kolektivy žáků. V naší škole proto vyjely třídy 2. C, 3. C a 4. C do rekreačního střediska Tramtáryje na Horním Jelení. Učitelé spolu se zkušenými lektory pro ně připravili pestrý program v podobě různých aktivit zaměřených především na stmelení třídního kolektivu.

Třída 2. C se věnovala hrám určeným ke stmelení třídního kolektivu, aktivitám zaměřeným na duševní zdraví. Večer jsme besedovali o práci a struktuře státní policie. V neposlední řadě jsme společně přemýšleli a připravovali se na letošní školní akademii.

Z pohledu třídy 3. C:

Díky dotacím od Ministerstva školství se naše třída 3. C společně s třídní paní učitelkou Rožkovou a panem učitelem Janů vydala na adaptační kurz. Společně jsme vyjeli na dva dny do rekreačního zařízení Tramtáryje v Horním Jelení. Absolvovali jsme dvě zajímavé přednášky od manželů Kašparových. Na přednáškách vznikla příjemná otevřená atmosféra, a to nám umožnilo si popovídat o tom, jak nám vyhovuje prezenční či distanční výuka, o našem kolektivu, základech právního vědomí a podobně. Obecně jsme se během nich jako třída ještě lépe poznali. K poznání nám ale napomohly i hry, které jsme s paní učitelkou a panem učitelem hráli. Některé z nich byly založené spíše na spolupráci a důvěře celé třídy, zato jiné byly spíše individuální nebo v malých skupinkách. Aktivity byly jak pro pobavení, tak také trochu na zamyšlení či na sportovní výkon. Vyzkoušeli jsme si také badatelskou činnost v okolních lesích. Bohužel kvůli nepříznivému počasí se nemohl uskutečnit táborák. Tak jsme zrealizovali náhradní plán. Posadili jsme se do kroužku, spolužáci vytáhli kytary a společně jsme si zazpívali a užili si večer. Ovšem to, co jsme jako třída dělali úplně nejraději, bylo, že jsme si natočili čaj do kelímků, sedli si na kolotoč a všichni se pomalu točili a povídali si. Myslíme, že jsme si na adapťáku užili spoustu srandy, zažili spoustu nových společných zážitků a lépe se poznali. Moc děkujeme, že se adaptační kurz mohl uskutečnit a my jako třída spolu opět mohli někam vyrazit.

Z pohledu třídy 4. C:

Adaptační kurz jsme si moc užili a líbil se nám. Hráli jsme turnaj ve fotbale a vyhrál tým Lukáše. Venku byla zima, ale občas vysvitlo sluníčko, takže ačkoliv v chatě byla také zima, při sportu venku jsme se zahřáli a vyřádili se. Přednášky byly občas náročné, ale dozvěděli jsme se něco nového. Nejvíc jsme si užili diskotéku.

18.10.2021 / Mgr. Veronika Rožková
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima