"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Předplatné do Východočeského divadla v Pardubicích

Konečně jsme nastoupili do školy! Všichni moc doufáme, že tento rok už konečně proběhne v normálním režimu a že můžeme pomýšlet i na příjemné věci, k nimž rozhodně patří i divadlo. Naše škola každoročně zajišťuje předplatné do Východočeského divadla v Pardubicích pro studenty i rodiče. Jde o předplatné ve skupině N určené pro nižší i vyšší gymnázium. Cena: 700 Kč pro studenty, 1200 Kč pro dospělé – 5 představení (4 x v Městském divadle a 1x na Malé scéně). A na co se můžete těšit?

1/ Velká bankovní loupež – parodická crazy komedie tentokrát doplněná o love story i hudební hity. Dokonce získala titul Komedie roku 2019 a Cenu studentské poroty!

2/ Tři veteráni – slavnou Werichovu pohádku netřeba představovat, vždyť ji máme zahrnutou i v maturitním korpusu!

3/ Zahradní slavnost – stále aktuální absurdní komedie Václava Havla, opět maturitní četba.

4/ Žítkovské bohyně – jedna z nejkvalitnějších (a také nejslavnějších) českých próz posledních let od Kateřiny Tučkové, která vychází ze skutečných událostí.

5/a poslední – Podivný příběh se psem – zcela netradiční detektivka...

Představení se hrají od listopadu, 1x za 1 – 2 měsíce, vždy od pondělí do čtvrtka, v době od 18 hodin. Permanentky jsou samozřejmě přenosné. Dospělý může využít i studentské předplatné, ale je nutné doplatit příslušnou částku v pokladně divadla. Pokud se Vám termín některého představení nehodí, je možné se telefonicky domluvit na jiném datu (3 dny předem). Pro předplatitele jsou k dispozici pěkná místa v přízemí a na 1. balkóně.

Další informace zjistíte na webových stránkách divadla. Zájemci se mohou hlásit u Mgr. Evy Pýchové co nejdříve, nejlépe do pátku 17. 9. 2021. Doufáme, že se pro studenty prvních (a druhých) ročníků v září uskuteční pravidelná beseda s členy pardubického divadla. Minulé předplatitele upozorňuji, že 5. 10 se hraje náhradní představení Audience pro královnu v naší skupině N.

12.09.2021 / Mgr. Eva Pýchová
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima