"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Projekt Edison

Projekt Edison, který na našem gymnáziu probíhal ve dnech 7.-11. října 2019, skončil a my srdečně děkujeme Indiře z Kazachstánu, Marii ze Španělska, Yulii z Ukrajiny, Mariami z Gruzie, Kirthice z Malajsie a Aayushovi z Indie za to, jak skvěle dokázali na naší škole vytvořit mezinárodní atmosféru. Na týden se naše škola proměnila v místo, kde naši studenti a mladí lidé z různých koutů světa spolu komunikují, navzájem si naslouchají, baví se, tančí a hrají hry. Věříme, že projekt naplnil své hlavní cíle – studenti se dozvěděli spoustu nového o jiných zemích v podání svých téměř vrstevníků, ukázali, že dokážou navzájem komunikovat a projevit zájem o zemi a kulturu toho druhého. Kdo nestihl poznat všechny stážisty během prezentací, měl příležitost s každým z nich promluvit, ochutnat něco z místní gastronomie či prohlédnout si různé kroje a suvenýry během tzv. Global Village, která se konala v prostoru před aulou ve středu. Abychom podtrhli mezinárodní atmosféru celého týdne, měly krásné stánky během Global Village i naše dvě zahraniční studentky Pim z Thajska a Aurora z Itálie, které tento školní rok na naší škole studují v rámci výměnného programu AFS. Velkým zážitkem byla pro řadu studentů, a nejen těch, kteří se aktivně zapojili a nechali se hrou doslova strnout, indická bojová hra v podání indického stážisty Aayushe. Jsme rádi, že studenti napříč všemi třídami stážisty mezi sebe velmi vřele přijali, každý den dobrovolníci z řad našich studentů provázeli každého ze stážistů, pomáhali mu, měli možnost s ním více pohovořit. Skvělou zkušeností byl projekt určitě i pro studenty, kteří ve svých rodinách stážisty ubytovávali. O tom, že se projekt velmi vydařil, svědčí fotografie, které si můžete prohlédnout v galerii, a nadšené ohlasy od našich studentů, z nichž některé citujeme. Věříme, že projekt pro jeho úspěch v budoucnu zopakujeme.

„Skvělá příležitost poznat nové kultury, lidi, jejich životní styly a zvyky... a někoho naopak seznámit s naší kulturou. Týden jsem si moc užila a vyčítala bych si, kdybych do toho nešla, protože to byla úžasná zkušenost, samozřejmě jak z jazykové stránky, tak i z hlediska toho, že ubytovávat a být s někým úplně cizím celý týden se může zdát docela challenging" (8.C)

„Myslím, že to byla výborná a nevšední zkušenost, která se člověku naskytne jen párkrát za život. Ubytovávání jsem si moc užil, dokázalo mě to vytáhnout z každodenního stereotypu..." (8.C)

„Zaujalo mě to tím, že jsem se dozvěděl něco nového o těchto zemích, kam se asi ani nepodívám. Naučil jsem se nová slova v jejich jazycích. Nic bych tomu nevytknul." (2.C)

„Rozhodně je to podle mě velmi důležité (zvlášť v dnešní době) učit se o jiných zemích, bourat stereotypy... Tyto projekty by měly být mnohem častěji..." (7.C)

„Tento projekt jsem zažila na základní škole, tam se mi líbíl, tak jsem se na něj těšila. Tentokrát se mi projekt líbil více, protože jsem více rozuměla." (3.A)

„Líbila se mi přátelská atmosféra, že byl mezi námi vztah kamarád - kamarád." (8.C)

"Nejvíce mě zaujala prezentace od Kirthiky z Malajsie, bylo to zábavné a líbil se mi stát." (1.C)

"Líbilo se mi, že jsme mluvili anglicky." (1.C)

"Je super, že se můžu pobavit s lidmi z jiných zemí. Něco se dozvím a taky něco naučím." (1.C)

„Projekt byl podle mě na 100% úspěch, mohli jsme zažít něco jiného. Konverzace s lidmi byly skvělé a mám větší rozhled." (7.C)

15.10.2019 / Mgr. Kateřina Kay
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima