"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


První testování počítačové gramotnosti ECDL

Na konci minulého školního roku proběhly na naší škole první dvě ECDL zkoušky. Testování se zúčastnilo 18 studentů s cílem ověřit si, že zvládají práci s textovým editorem. Bezmála všichni studenti zkoušku úspěšně složili a mají tak napříč Evropou silný argument potvrzující jejich zdatnost při psaní a zpracování textu v počítači.

Úspěšně složené testy se zapisují do indexu, který funguje podobně jako řidičský průkaz – prokazuje, že jeho vlastník je zdatný v práci s počítačem. Zkoušky jsou tematicky rozdělené do tzv. modulů, které si držitel indexu vybírá dle svého uvážení. Na naší škole je prozatím možné skládat zkoušky ze čtyř modulů: Základy práce s počítačem a správa souborů (M2), Zpracování textu (M3), Práce s tabulkami (M4) a Prezentace (M6). Další moduly jistě v blízké době přibydou.

Mgr. Jan Češík a Ing. Robert Vaňous

09.09.2021 / Ing. Vaňous Robert
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima