"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Rok plný DofE

Máme za sebou další rok s programem The Duke of Edinburgh´s International Award (DofE). Skupina nadšenců, kteří v loňském roce plnění tohoto programu na naší škole zahájili, se po úspěšném ukončení tzv. bronzové úrovně pustila do stříbrné úrovně. K nim se letos ve velkém počtu přidali studenti zejména ze 4.C a 1.A a vrhli se na plnění aktivit v oblasti „talent", „sport" a „ dobrovolnictví". Své dojmy a postřehy si všichni účastníci vyměnili při neformálním posezení na terase naší školy, které se konalo v úterý 27.6.2017. Převažovalo zde nadšení s příslibem pokračování v dalších úrovních, ale i rozpačitost, únava či uznání náročnosti celého programu. Všichni se ale shodli, že čas strávený s DofE byl velkou výzvou.
Před sebou mají všichni „ bronzoví dofáci" ještě poslední aktivitu v podobě tzv. expedice. Jako cíl si zvolili lokalitu Náchodska, kam se v září vydají, aby něco nového zažili, objevili, pokořili překážky, překonali své limity a hlavně aby zkusili „přežít" v přírodě bez vymožeností moderní doby a bez pomoci dospělých. Držíme palce a těšíme se na vyprávění.

30.06.2017 / Mgr. Jana Doskočilová
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima