"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Školní kolo olympiády ve španělštině

V pondělí 10. ledna 2022 se na našem gymnáziu konalo školní kolo Olympiády ve španělském jazyce, a to tradičně po nadělování Tří králů ve Španělsku. V loňském školním roce jsme se z důvodu pandemie nesetkali prezenčně, o to více jsme se na naše setkání těšili. V I. kategorii SŠ se statečně utkalo 5 studentů ze třídy 2. A a 5. C. V náročnější II. kategorii SŠ (nad tři roky studia) soutěžilo 6 studentů ze tříd 6. C, 7. C, 3. A a 4. A. Na závěr celodenního zkoušení písemného a ústního pak na učitelské porotě zůstalo to nejtěžší, rozhodnout o vítězích. Do Krajského kola, které se bude konat v březnu v Pardubicích, vysíláme za I. kategorii Moniku Lacinovou z 5. C, za II. kategorii pak naši ostřílenou matadorku a zároveň letošní maturantku Barboru Vinařovou ze 4. A.

Všem vítězům velmi gratulujeme, přejeme další úspěchy v nastávajícím kole a všem zúčastněným děkujeme za odvahu, nasazení a přípravu. Školním kolem olympiády však naše aktivity nekončí. Již nyní připravujeme 9. ročník Soustředění ve španělštině, který proběhne na konci měsíce května.

Věříme, že se bude moci uskutečnit náš tradiční pobytově-studijní výjezd do Katalánska na začátku měsíce září. Těšíme se na další hodiny, soutěže a setkání v našem krásném jazyce.

10.01.2022 / Mgr. Linda Nováková Schättingerová
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima