"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Školní výlety

3. A  

Ve dnech 22.-24. června se třída 3. A zúčastnila výletu do Adršpachu. Výlet proběhl nad naše očekávání. Díky tomuto výletu jsme i přes těžkou situaci v průběhu školního roku tento rok zakončili opravdu pěkně a na výlet budeme dlouho vzpomínat. Děkujeme především paní ředitelce a kantorům, kteří s námi vyrazili, za vstřícnost a trpělivost.

Tomáš Mojžíšek

7. C 

Ve dnech 22. až 24. června se třída 7. C zúčastnila školního výletu. Ubytováni jsme byli v Peci pod Sněžkou na chatě Betyně, o které na internetu nebyly pozitivní recenze, my jsme se vsak přesvědčili, že se jednalo pouze o fake news. Během výletu jsme všichni úspěšně vystoupali na nejvyšší horu České republiky, čehož někteří účastníci využili k vyfocení vskutku zajímavých fotek.

Výlet jsme si všichni moc užili, také jsme díky tomu získali další společné zážitky a všechny účastníky to více sblížilo. 

Tomáš Sochůrek

3. C

V pondělí 21. června vyrazila tercie na výlet po řece. Mezi Dvorem Králové a obcí Kuks s nádherným barokním zámkem se kromě kulturních památek krásně meandricky stáčí řeka Labe a naše tercie tuto oblast řeky mohla na vlastní kůži prozkoumat. Rozdělili jsme se do skupin a po krátkém kurzu jsme mohli pádlovat na raftech celé 3 hodiny. Zkušení i začátečníci si vyzkoušeli týmovou spolupráci a zažili za dobu plavby nejen akční zatáčení mezi větvemi stromů, kameny, přenášení raftů přes jezy a mělčiny, ale také mnoho legrace při stříkání vody na spolujezdce či s uplaváním pádla.
Všichni jsme se krásně namočili, ale společně zažili zase něco trochu nového!
A na závěr se loučíme vodáckým pozdravem Ahóój!

Marie Filipová

2. C

Třída 2. C vyrazila na školní výlet za zábavou a pohybem do Parku Mirakulum v Milovicích. Každé bludiště, podzemní chodbu, tajemný hrad, houpačku, prolézačku či velkou trampolínu bylo třeba náležitě prozkoumat a pro velký úspěch opakovaně vyzkoušet. Prošli jsme i místní naučné zahrady, lesní stezku, prohlédli si lesní minizoo a kontaktní zoo. Energie nám nescházela a aktivně strávený den jsme si spolu užili!

Veronika Rožková

2. A

Dne 22. 6. se naše třída, 2. A, vypravila na školní výlet do Prahy. Společně jsme navštívili známou Petřínskou rozhlednu s fenomenálním výhledem na naše hlavní město, nevynechali jsme ani zrcadlové bludiště. Tam jsme se pobavili zhlédnutím našich odrazů ve speciálně zakřivených zrcadlech a měli šanci vidět i propracované dioráma bitvy na Karlově mostě. Následně jsme se šli projet na 200 let starém kolotoči, který na Petřínský vrch přivezli až z Itálie. Výlet jsme zakončili několikahodinovým rozchodem v centru Prahy, kde si každý zvolil svůj vlastní program. Troufám si říct, že jsme si výlet velmi užili, a budeme na něj ještě dlouho vzpomínat.

Zuzana Matějová

5. C

Tento týden byl na naší škole určený pro školní výlety a tzv. návrat k minimálně obvyklému konci školního roku. Ani 5. C nebyla výjimkou. Vydala se na cestu do nedalekého Hradce Králové po vlastní ose, stanovala, opékala a teambuildingového programu s názvem ADVENTURE (Lasergame, čtyřkolky, padleboardy, archery game, aguarolling, nafukovací atrakce) se zúčastnila.

Linda Nováková Schättingerová

 

4. C

Kvarta vyrazila na třídní výlet do Hradce Králové. Prozkoumali jsme architektonické i přírodní krásy tohoto krajského centra, mimo jiné jsme vystoupali na Bílou věž, z níž jsme si prohlédli Hradec z nadhledu, prošli jsme si i rozkvetlé Jiráskovy sady se soutokem Labe a Orlice. Zlatým hřebem pak byla plavba na pramicích po řece Orlici, kterou si všichni náležitě užili.

Michal Nečesaný

1. A

Ve středu hned po škole,
kašlem na to, ty v**e.
S krosnami jsme vyrazili
a na první problém narazili.
Patrik nás měl vést, 
ale nechal se mapami svést.

Když skaliska jsme zdolali,
suché záchody nás čekaly.
Z pochybné studánky nabrali jsme hodně vody,
a před očima zjevovaly se nám bludy.

Bludy zahnali jsme jídlem,
neumřeme přeci hladem!
Muži ulovili maso v Lidlu,
a ženám ho nabídli k jídlu.
Vůně masa a cinkání flašky,
přílákalo i svitavské "smažky".

U ohně jsme do noci zpívali
a tím noční můry zahnali.
Do půl jedný na chatě,
pak hledali kam na kutě.
Chtěli jsme spát pod převisem,
bouřka se přihlásila "Aaa tady jsem".

Blesky, hromy, déšť, 
prej řekl Janů, nezmokneš.
Vzbudili jsme se zrána, 
mokrý jak hadr, jasná zpráva.

 

27.06.2021 / Mgr. Marek Janů
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima