"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Školní výlety

3. A  

Ve dnech 22.-24. června se třída 3. A zúčastnila výletu do Adršpachu. Výlet proběhl nad naše očekávání. Díky tomuto výletu jsme i přes těžkou situaci v průběhu školního roku tento rok zakončili opravdu pěkně a na výlet budeme dlouho vzpomínat. Děkujeme především paní ředitelce a kantorům, kteří s námi vyrazili, za vstřícnost a trpělivost.

Tomáš Mojžíšek

7. C 

Ve dnech 22. až 24. června se třída 7. C zúčastnila školního výletu. Ubytováni jsme byli v Peci pod Sněžkou na chatě Betyně, o které na internetu nebyly pozitivní recenze, my jsme se vsak přesvědčili, že se jednalo pouze o fake news. Během výletu jsme všichni úspěšně vystoupali na nejvyšší horu České republiky, čehož někteří účastníci využili k vyfocení vskutku zajímavých fotek.

Výlet jsme si všichni moc užili, také jsme díky tomu získali další společné zážitky a všechny účastníky to více sblížilo. 

Tomáš Sochůrek

3. C

V pondělí 21. června vyrazila tercie na výlet po řece. Mezi Dvorem Králové a obcí Kuks s nádherným barokním zámkem se kromě kulturních památek krásně meandricky stáčí řeka Labe a naše tercie tuto oblast řeky mohla na vlastní kůži prozkoumat. Rozdělili jsme se do skupin a po krátkém kurzu jsme mohli pádlovat na raftech celé 3 hodiny. Zkušení i začátečníci si vyzkoušeli týmovou spolupráci a zažili za dobu plavby nejen akční zatáčení mezi větvemi stromů, kameny, přenášení raftů přes jezy a mělčiny, ale také mnoho legrace při stříkání vody na spolujezdce či s uplaváním pádla.
Všichni jsme se krásně namočili, ale společně zažili zase něco trochu nového!
A na závěr se loučíme vodáckým pozdravem Ahóój!

Marie Filipová

2. C

Třída 2. C vyrazila na školní výlet za zábavou a pohybem do Parku Mirakulum v Milovicích. Každé bludiště, podzemní chodbu, tajemný hrad, houpačku, prolézačku či velkou trampolínu bylo třeba náležitě prozkoumat a pro velký úspěch opakovaně vyzkoušet. Prošli jsme i místní naučné zahrady, lesní stezku, prohlédli si lesní minizoo a kontaktní zoo. Energie nám nescházela a aktivně strávený den jsme si spolu užili!

Veronika Rožková

2. A

Dne 22. 6. se naše třída, 2. A, vypravila na školní výlet do Prahy. Společně jsme navštívili známou Petřínskou rozhlednu s fenomenálním výhledem na naše hlavní město, nevynechali jsme ani zrcadlové bludiště. Tam jsme se pobavili zhlédnutím našich odrazů ve speciálně zakřivených zrcadlech a měli šanci vidět i propracované dioráma bitvy na Karlově mostě. Následně jsme se šli projet na 200 let starém kolotoči, který na Petřínský vrch přivezli až z Itálie. Výlet jsme zakončili několikahodinovým rozchodem v centru Prahy, kde si každý zvolil svůj vlastní program. Troufám si říct, že jsme si výlet velmi užili, a budeme na něj ještě dlouho vzpomínat.

Zuzana Matějová

5. C

Tento týden byl na naší škole určený pro školní výlety a tzv. návrat k minimálně obvyklému konci školního roku. Ani 5. C nebyla výjimkou. Vydala se na cestu do nedalekého Hradce Králové po vlastní ose, stanovala, opékala a teambuildingového programu s názvem ADVENTURE (Lasergame, čtyřkolky, padleboardy, archery game, aguarolling, nafukovací atrakce) se zúčastnila.

Linda Nováková Schättingerová

 

4. C

Kvarta vyrazila na třídní výlet do Hradce Králové. Prozkoumali jsme architektonické i přírodní krásy tohoto krajského centra, mimo jiné jsme vystoupali na Bílou věž, z níž jsme si prohlédli Hradec z nadhledu, prošli jsme si i rozkvetlé Jiráskovy sady se soutokem Labe a Orlice. Zlatým hřebem pak byla plavba na pramicích po řece Orlici, kterou si všichni náležitě užili.

Michal Nečesaný

27.06.2021 / Mgr. Marek Janů
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima