"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Soutěž o nejlepší statistický plakát

V letošním školním roce se po roční přestávce opět vrací soutěž o nejlepší statistický plakát, kterou organizuje Vysoká škola ekonomická ve spolupráci s Českým statistickým úřadem. Posláním tohoto projektu je podpora statistické gramotnosti a oživení výuky. Žáci naší školy se projektu věnovali v rámci výuky matematiky a zeměpisu, ale největší kus práce odvedli ve svém volném čase. Na tvorbě plakátů pracovalo čtrnáct 2-5 členných skupin žáků nižšího gymnázia a patnáct z vyšších ročníků, mnozí zcela dobrovolně.

Žáci nižšího gymnázia překvapili svou pracovitostí, nápaditostí, schopností spolupracovat i používat počítačovou techniku. Vyhodnotit nejlepší plakát v této kategorii byl opravdu oříšek, proto bylo nutné povolat další kolegy a zapojit je do hlasování. Protože vyhrát může pouze jeden, odborná porota nakonec udělila 1. místo ve školním kole žákům 4.C – Lucii Bačinové, Veronice Knížkové, Patriku Černému a Matěji Nádeníkovi za plakát "Největší zabijáci českého národa". Mezi staršími žáky zvítězili Manuel Monteiro a Filip Moučka s plakátem na téma Česká dálniční síť. Oba plakáty putují do národního kola.
Po předloňském úspěchu, vítězství v národním kole v obou kategoriích, kdy plakáty našich žáků postoupily do mezinárodního kola v Maroku, se letošní vyhlášení výsledků mezinárodního kola soutěže uskuteční na 62. světovém kongresu Mezinárodního statistického institutu v Malajsii v Kuala Lumpur. Našim školním výhercům přejeme hodně štěstí a věříme, že dosáhnou úspěchů podobných. Všem zapojeným žákům děkujeme, získané zkušenosti jistě v budoucnu náležitě zhodnotí.

Vítězové školního kola:

Největší zabijáci českého národa

Česká dálniční síť

 

 

03.02.2019 / Mgr. Veronika Rožková
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima