"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Soutěžíme v informatice

Dne 6. 3. 2018 se na naší škole konalo školní kolo soutěže Office aréna. Soutež má dvě kategorie a čtyři části (Word, Excel, PowerPoint a OneNote). Do krajského kola, které se konalo 20. 3. na Gymnáziu Aloise Jiráska v Litomyšli, postoupili celkem 3 studenti. I přesto, že se nikomu nepovedlo postoupit do finále, studenti obsadili krásná místa. Jiří Richtr ze 3.C obsadil 3. místo v kategorii A, Jakub Špelda z 5.C obsadil 3. místo a Vít Šimek 2. místo v kategorii B.

Během března probíhalo po celé republice školní kolo souteže v prezentování s názvem Prezentiáda. Z naší školy do krajské kola postoupily celkem tři dvojice. V pátek 5. dubna se konalo krajské kolo kategorie středních škol. I přes velkou konkurenci obsadily dvojice studentů Filip Cimburek a Adéla Moravcová (1.A) 4. místo a Jakub Špelda a Barbora Bulánková (5.C) 5. místo. V úterý 10. dubna soutežila kategorie základní škol, ve které měla naše škola úspěšné zastoupení. Dvojice David Komárek a Martin Marek obsadila 3.místo.

Děkujeme panu učiteli Janu Polákovi, který nás na soutěžích doprovázel, a těšíme se na další účast.

 

13.04.2018 / Jakub Špelda 5. C
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima