"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Studentské parlamentní volby 2021

Již v minulých letech se naše škola zapojila do Studentských voleb a letošní parlamentní volby byly další skvělou příležitostí k organizaci této akce i na našem gymnáziu. Organizace připadla žákům z Politologického semináře pod vedením paní učitelky Kristýny Martincové. Byla vytvořena i volební komise, která celé volby připravila a následně i zpracovala. Komise pracovala ve složení: Zuzana Matějová (3.A), Patrik Černý, Karolína Zikmundová a Veronika Knížková (7.C). Pro Studentské volby bylo využito prostor školní auly a z Městského úřadu města Holic byla vypůjčena skutečná hlasovací urna, do níž byly vhazovány studentské hlasy, které následně sečetla studentská volební komise. 

Letos na naší škole přišlo k volbám 106 žáků, kteří rozdělili své hlasy mezi kandidující strany. Vzhledem k tomu, že volby byly určeny jen studentům od patnácti let věku, byla volební účast na naší škole velmi solidní, zúčastnilo se téměř 50 % způsobilých voličů. V Pardubickém kraji se letos do Studentských voleb zapojilo 22 škol, z toho 11 gymnázií.

Na naší škole volby dopadly následovně: PIRÁTI A STAROSTOVÉ (36,4 %), SPOLU – ODS, KDU-ČSL, TOP 09 (26,3 %), ANO 2011 (10 %), VOLNÝ blok (5,1 %), Komunistická strana Čech a MORAVY a Strana zelených (po 4,1 %), Česká strana sociálně demokratická, Trikolora Svobodní Soukromníci, Aliance pro budoucnost, Urza.cz: Nechceme vaše hlasy, Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska), Moravané získali po 2 % a zbytek hlasů byl rozdělen mezi strany Otevřeme Česko normálnímu životu, PŘÍSAHA – občanské hnutí Roberta Šlachty, Svoboda a přímá demokracie (SPD), Švýcarská demokracie (po 1 %). Pět hlasů bylo neplatných.

V letošních Studentských volbách hlasovalo celkem 40 899 hlasů. Celkové výsledky studentského hlasování jsou dostupné na tomto odkazu: https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby/vysledky-studentskych-voleb.

Jsme rádi, že i naše gymnázium bylo součástí této akce a že účast našich žáků byla více než hojná. Snad i v příštích letech se zapojíme do podobných aktivit a nezůstaneme pozadu za ostatními školami.

Za studentskou volební komisi zpracovala Veronika Knížková

27.09.2021 / Mgr. Kristýna Martincová
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima