"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Studentské volby

V pondělí 20. 9. 2021 proběhnou na naší škole od 7:30 do 14:00 hodin studentské volby. Jedná se o studentskou obdobu voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, které proběhnou 8. a 9. října 2021. Studentské volby se budou konat v prostorách auly, která se tak na jeden den promění ve volební místnost. Studentských voleb se mohou zúčastnit žáci, kteří dovršili minimální věk 15 let.

Volební lístek, na němž zakroužkují svou preferovanou politickou stranu, obdrží zájemci od volební komise (tvořené žáky naší školy) přímo ve volební místnosti.

Projekt je součástí vzdělávacího programu JSNS společnosti Člověk v tísni. Cíle Studentských voleb podle JSNS:

"Pořádáním Studentských voleb chceme přispět k aktivnímu, zodpovědnému a sebevědomému občanství budoucích prvovoličů. Naším cílem je, aby se studenti středních škol na základě vlastních zkušeností s pořádáním voleb seznámili s principy zastupitelské demokracie a s volebním systémem České republiky. Výsledky Studentských voleb vnímáme jako specifickou výpověď o nejmladší generaci, o jejích názorech a postojích. Myslíme si, že by politiky, médii ani širokou veřejností neměly být přeceňovány, ani přehlíženy."

Děkujeme Městskému úřadu Holice za zapůjčení volební urny.

16.09.2021 / Mgr. Kristýna Martincová
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima