"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Zahraniční studenti na gymnáziu i v době koronavirové

Přestože téměř celý letošní školní rok probíhal v holickém gymnáziu na dálku přes počítače na platformě TEAMS, výuky se účastnily i studentky mezinárodního programu AFS, které pobývaly v hostitelských rodinách. Se svými spolužáky mohly být osobně jen v září a krátce před Vánocemi, ale po celou dobu mohly komunikovat za pomocí nejrůznějších interaktivních nástrojů používaných ve výuce a také se alespoň někdy scházet po vyučování. Naštěstí s příznivější pandemickou situací se už od května setkávají se spolužáky ve škole a s příchodem příhodnějšího počasí podnikají nejrůznější výlety, volnočasové aktivity a kulturní akce s rodinou, ale i v komunitě středoškolské mládeže.

Od září do května s námi byla německá studentka Tosca Gruner u rodiny Valachových, která se ve druhém pololetí sice přestěhovala do Frýdlantu nad Ostravicí, ale stále byla studentkou naší školy ve třídě 6. C. V červnu se definitivně vrátila do vlasti.

Honduraská studentka Angelica Castro se k nám kvůli koronavirové situaci dostala až ve druhém pololetí, s o to větším nadšením se vrhla jak do distanční výuky, tak do všech činností kolem. Její báječná rodina Sochůrkova, která má s pobytem studentů AFS již bohaté zkušenosti, je jí velmi nápomocná ve všem, co tento program obnáší. Angelica je cílevědomá, talentovaná a otevřená studentka se zájmem o veškeré dění kolem ní, ochotná se účastnit všeho, co se nabízí. A tak ji studenti 7.C i dalších tříd ochotně berou na výlety a další akce. Je potěšující sledovat, jak se vzájemně obohacují nejen v kulturním rozhledu, ale i v mnoha jiných oblastech, zvláště jazykových.

Angelica bude na naší škole do listopadu 2021 a od září se budeme těšit na další studentku, tentokrát ze slunného Španělska.

15.06.2021 / Mgr. Zdeňka Raabenstein Schejbalová
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima