"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Zeměpis + matematika

Co se stane, když do jedné učebny zavřete žáky 3. C, dva učitele, hromadu učebnic a atlasů, pastelky, pravítka, kalkulačky, nůžky, špendlíky a k tomu pár katalogů cestovních kanceláří? Chvíli je klid, po několika minutách to však uvnitř začne bzučet jako ve včelím úle. Žáci 3. C absolvovali dvě vyučovací hodiny, při kterých spojili zeměpis s matematikou, naučili se sestrojit klimadiagram, zjistili, jaké je v průběhu roku počasí ve významných centrech cestovního ruchu v jižní Evropě, a na závěr výsledky svého bádání společnými silami zpracovali do podoby nástěnky, kterou si můžete prohlédnout na chodbě vedle učebny zeměpisu.

A co na to žáci?

Adam: "Bylo zajímavé spojit matematiku se zeměpisem. Občas by bylo dobré místo výuky udělat něco podobného, protože je to zábavné a zjistíme při tom spoustu nových informací."

Veronika: "Líbilo se mi, že jsme pracovali v menších skupinách a mohli spolu lépe komunikovat. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací o různých místech v Evropě."

Filip: "Na to, že to bylo poprvé, myslím, že se to moc povedlo. Rozšířili jsme si vědomosti o podnebí, teplotách nebo způsobu jak vytvořit klimadiagram. Já osobně čtvrteční dvouhodinovku hodnotím kladně."

Patrik: "Tandemová výuka je pro mne úplně nová věc, ale příjemně mě překvapilo, jak zábavné a poučné zároveň to může být. Nejen, že jsme se naučili a dozvěděli spoustu zajímavých informací ze zeměpisu a matematiky, ale také jsme se příjemně pobavili. Velice se mi tento styl výuky líbil a velice rád bych si ho znovu vyzkoušel."

Anna: "Nejvíc se mi líbilo, jak jsem vybarvovala ten nadpis a vyplňovala ty pracovní papíry. Přineslo mi to spoustu znalostí, obzvláště ze zeměpisu."

Pavla: "Na tandemové výuce se mi líbila kolektivní práce, protože v jiných předmětech ve skupinách nepracujeme. Celé dvě hodiny mě bavily, pořád bylo co dělat. Rozhodně bych se nebránila tomu, aby se tandemová výuka někdy v budoucnu zopakovala."

20.02.2018 / Mgr. Marek Janů
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima