"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

Naše škola se v listopadu 2015 stala místním centrem Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (Duke of Edinburgh, zkráceně DofE). Našim studentům nabízíme možnost získat prestižní certifikát s mezinárodní platností – ocenění vévody z Edinburghu. Program DofE pochází z Velké Británie a jeho zakladatelem je princ Philip, manžel britské královny.

DofE je příležitostí pro mladé lidi ve věku 14-24 let, kteří si chtějí splnit své sny, zdolat výzvy, poznat nová místa a získat nové přátele. Účastníci se dlouhodobě a pravidelně věnují třem oblastem: rozvoji talentu, sportovní aktivitě a dobrovolnictví. Součástí programu je i dobrodružná expedice, při které skupina účastníků objevuje zajímavá místa v České republice i zahraničí. Program DofE sestává ze tří úrovní lišících se délkou a obtížností: bronzové, stříbrné a zlaté. Po úspěšném zvládnutí každé úrovně je účastníkům slavnostně předán certifikát a odznak DofE z rukou významných českých i zahraničních osobností včetně příslušníků britské královské rodiny.

Program DofE nebyl doposud v České republice příliš známý, v zahraničí má však velkou prestiž, protože ocenění o držitelích dokládá, že jsou sebevědomými, samostatnými a odvážnými lidmi.

V roce 2016 se podařilo prvním deseti účastníkům naší školy získat bronzový certifikát.

Roční zpráva o působení Místního uzavřeného centra DofE na Gymnáziu Dr. Emila Holuba v Holicích za školní rok 2016/2017 

 
více z kategorie Veřejnost
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima