"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Dvojnásobný úspěch

Naši studenti na soutěži „Havran" zabodovali! Za zpěv v anglickém jazyce přivezli dvě ceny!

Ve čtvrtek 4. dubna 2019 se z naší školy vypravila skupina několika zpěváků a zpěvaček do Pardubic. Rozhodli jsme se poměřit své síly v hudebně-dramatické soutěži E. A. Poe´s Raven s dalšími školami, ať už základními, gymnázii či ZUŠ.

Tato soutěž se koná už několik let a spočívá v soupeření o nejlepší předvedený výkon v anglickém či německém jazyce na poli hudby nebo recitace. Pokaždé to je jak pro studenty, tak pro doprovázející pedagogy napínavé, protože každý rok je jiné složení soutěžících a často se mění i komise. Tentokrát byl novým členem hudební komise host z USA. Také můžeme sledovat zvyšující se úroveň soutěže, protože soutěžní výkony jsou stále na lepší úrovni. Předsedkyně komise dokonce komentovala tento ročník slovy, že by si ve starší kategorii cenu zasloužili všichni!
Naši studenti si vybrali zpěv a přijeli nejen se zajímavými písněmi, ale také v počtu čtyř, takže se naše gymnázium mohlo objevit v obou kategoriích – do 15 let i od 15 let.
Nakonec jsme byli velmi mile překvapeni, jelikož jsme se doopravdy také v obou kategoriích výborně umístili!
V nižší kategorii získala 2. místo Eliška Havlíková s písní Skyfall od legendární Adele.
Ve vyšší kategorii získal 3. místo Matěj Verner za interpretaci současného britského hitu Human od zpěváka Rag´n Bone man.
Všem účastníkům děkujeme za důstojnou, nápaditou a úspěšnou reprezentaci školy a za píli, se kterou se věnovali přípravám na soutěž, a myslím si, že nemalý dík patří také našim angličtinářům, kteří naše studenty dlouhodobě vedou a formují v jazykových dovednostech.

11.04.2019 / Mgr. Marie Filipová
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima