"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Aktuality / novinky z naší školy

 

Výsledky přijímacího řízení

Výsledky přijímacího řízení po náhradním termínu.

celý článek18.05.2022 / Mgr. Andrea Daňková

Exkurze do Českého hudebního muzea

Dne 20. května 2022 se primáni v rámci předmětu Hudební výchova vypravili s pedagožkami na exkurzi do Prahy. Hlavním cílem bylo navštívit České muzeum hudby, které stojí za návštěvu i pro rodiče s dětmi nejen kvůli obrovské a evropsky unikátní sbírce nejrůznějších hudebních nástrojů, ale také proto, že budova tohoto muzea je historicky velmi cenná a její interiér byl využit také ke konání různých pořadů (Fokus V. Moravce) či se stal kulisou k nejednomu hudebnímu klipu.

celý článek23.05.2022 / Mgr. Marie Filipová

Přednáška o EU

Ve středu 18. května se studenti společenskovědního semináře 7. C a 3. A zúčastnili přednášky o Evropské unii. Naši školu totiž navštívila paní Mgr. Lucie Boukalová, regionální koordinátorka informačních aktivit o Evropské unii Eurocentra Pardubice, která se nám naplno věnovala obě vyučovací hodiny.

celý článek23.05.2022 / Marek Martin 7. C

Český den proti rakovině

Ve středu 11.5.2022 se studenti ze tříd 5.C, 2. A a 6.C zapojili do charitativní sbírky Český den proti rakovině, která je mimochodem nejstarší sbírkou v České republice. Sdružení Liga proti rakovině ji každoročně pořádá již od roku 1996.

celý článek18.05.2022 / Mgr. Aneta Rambousková

Zažijte budoucnost!

To se podařilo žákům 1., 2. a 3. A, když spojili svoji budoucnost s moderními technologiemi, se kterými se setkali v jedné z největších automobilek ŠKODA AUTO. Jednalo se o speciální edukativní akci v pojízdné laboratoři EDU.LAB, kde si žáci mohli vyzkoušet virtuální realitu, robotiku, termovizi, 3D tisk nebo umělou inteligenci a zjistit více o možném studiu těchto oborů a své následné specializaci. Také si mohli vyzkoušet, jak se sedí a jaké funkce má elektromobil značky ENYAQ. Na závěr proběhla soutěž ve výměně kol, které se zúčastnily i dívky a vedly si velmi dobře.

celý článek18.05.2022 / Mgr. Miloslava Koláčková

Den Evropy - 9. 5.

V pondělí 9. 5. v rámci Dne Evropy u nás na gymnáziu proběhl projektový den. Jeho organizace byla převážně v rukou žáků zapojených do projektu Vyslanci EP a dalších dobrovolníků z vyššího gymnázia, kteří se rozdělili do dvou pracovních skupin a připravili program zvlášť pro nižší gymnázium a zvlášť pro vyšší gymnázium.

celý článek17.05.2022 / Eva Hlaváčková a Ivan Hlávka (5. C)

Vyslanci EP vyrazili do Parlamentu ČR

Evropská unie je v dnešní době často skloňovaným pojmem. Její význam, fungování jejích základních i dalších institucí, vztah k mezinárodní politice, bezpečnosti na jejím území, současné situaci a mnohem více jsme se dozvěděli na semináři od informační kanceláře Parlamentu ČR, kam jsme dostali možnost se podívat díky projektu Vyslanci EP dne 27. 4. 2022.

celý článek17.05.2022 / Terka Feltlová, Evča Hlaváčková a Patrik Nešetřil

Zkvalitnění separace odpadu na našem gymnáziu

Z inciativy Studentského parlamentu došlo ve škole k rozmístění nových odpadkových košů určených na recyklovatelný odpad. Snahou je co nejvíce omezit množství odpadu končícího na skládkách či ve spalovnách.

celý článek06.05.2022 / Zuzana Matějová, Ivan Hlávka
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima