"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Aktuality / novinky z naší školy

 

5 jazyků na pódiu

Milí žáci 2. stupně ZŠ a nižších ročníků gymnázií, vážení učitelé, letos již po desáté vyhlašujeme soutěžní umělecko-jazykové klání v pěti jazycích u nás na GYHOLI. Soutěž s přehlídkou vítězů se letos koná 6. 12. 2023.

celý článek24.09.2023 / Mgr. Zdeňka Raabenstein Schejbalová

7. C v ČNB a Senátu ČR

V pátek 24. 11. se třída 7. C vydala na návštěvu našeho hlavního města. Hned po příjezdu jsme se přesunuli k jedné z pražských věží, Prašné bráně, a měli jsme možnost vystoupat až na její ochoz, ze kterého se nám naskytl pěkný výhled na celé město a také na další bod našeho putování. Poté, co jsme sestoupali poměrně úzkým schodištěm z Prašné brány a přešli silnici, jsme se ocitli před budovou České národní banky.

celý článek29.11.2023 / Mgr. Kristýna Martincová

Tag mit Deutsch

Nebylo to poprvé, co vyrazily druhé ročníky GYHOLI otestovat své znalosti němčiny mimo školní lavice - tentokrát do Pardubic na německý film Trafikant, odehrávající se v napjaté atmosféře předválečné Vídně.

celý článek22.11.2023 / Mgr. Jana Doskočilová

Plenární schůze SRPŠ a třídní schůzky

Každoroční plenární schůze SRPŠ proběhne v pondělí 20. listopadu 2023 od 16:30 v aule školy. Na tuto schůzi pak navážou přibližně od 17:00 třídní schůzky. Po jejich skončení budou jednotliví vyučující k dispozici ve svých kabinetech a učebnách, a to do 18:30 dle rozpisu zveřejněného u vstupu do školy.

celý článek15.11.2023 / Mgr. Andrea Daňková

Prevence environmentální kriminality

V úterý 14. listopadu proběhla v aule naší školy pro studenty 3. a 4. ročníků vyššího gymnázia přednáška z programu Prevence environmentální kriminality. Zástupci z neziskové organizace Justice for Nature nám představili svou činnost v Česku i v zahraničí, kde se zaměřují na ochranu deštných pralesů, oceánů, podmořský svět a jejich biodiversitu, např. chrání divoká zvířata před pytláctvím formou hlídkové a monitorovací činnosti nebo pralesy před ničením a ilegálním dřevorubectvím jejich vykupováním.

celý článek15.11.2023 / Mgr. Veronika Kotyzová

Exkurze do Prahy

V úterý 7. 11. 2023 Studenti 8. C vyjeli na exkurzi do Prahy v rámci výuky angličtiny týkající se maturitního tématu o našem hlavním městě. Studenti si letos sami zvolili prohlídku v angličtině Praha industriální po Letné. Studenti už cestou do Prahy zaujatě pracovali na zadaných úkolech první části exkurze...

celý článek14.11.2023 / Mgr. Zdeňka Raabenstein Schejbalová

ŠKOLNÍ OBLEČENÍ OPĚT V PRODEJI!

Rádi bychom Vás touto cestou informovali o znovuotevření e-shopu se školním oblečením. E-shop je dostupný na následujícím odkazu: https://www.kraloveskoly.cz/gyholi/ Doufáme, že budete mít z naší rozšířené kolekce stejnou radost, jako máme my!

celý článek13.11.2023 / Studentský parlament

Zákryt Venuše Měsícem pozorován z Gyholi

9. listopadu byl z území České republiky pozorován zákryt Venuše Měsícem, který si členové našeho astronomického kroužku nemohli nechat ujít. Všichni členové byli totiž uvolněni z výuky, aby mohli tento astronomický jev pozorovat. Samotný jev jsme začali pozorovat od 11:50 z terasy vedle učeben výpočetní techniky. Pozorovali jsme jak dalekohledem, tak i pouhým okem.

celý článek13.11.2023 / Zdeněk Jánský, 1. C
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima