"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Aktuality / novinky z naší školy

 

Matematický klokan

Studenti 4.C, 5.C a 1.A se ve středu 10. října zúčastnili soutěže Přírodovědný klokan. Za zmínku stojí především skvělý výkon Jirky Richtra z 4.C, který v kategorii Kadet získal 80 bodů, a Stěpána Černého z 5.C, jenž v kategorii Junior dosáhl na 70 bodů. Dobrá práce, chlapci!

celý článek18.10.2018 / Mgr. Jan Češík

Ocenění pro etickou výchovu

V pátek 12. 10. 2018 se v budově Senátu ČR, ve Valdštejnském paláci, uskutečnil další ročník slavnostního vyhlášení výsledků Programu podpory etické výchovy na základních a středních školách. Ocenění předávala již tradičně předsedkyně Nadace Josefa Luxe Věra Luxová a europoslankyně Ing. Michaela Šojdrová. Naše škola získala (stejně jako loni) 1. místo, tentokrát za projekt s názvem citátu Winstona Churchilla: „Národ, který zapomene na svoji minulost, nemá budoucnost". Etický projekt věnovaný 100. výročí vzniku Československé republiky je zaměřen na poučení z historie.

celý článek15.10.2018 / Mgr. Eva Pýchová

Gyholi v Jižní Anglii

V sobotu se skupina 28 studentů vrátila z týdenního zájezdu do Jižní Anglie a Londýna a přivezla si s sebou nezapomenutelné zážitky z mimořádně vydařeného poznávání malebné krajiny, historie, pamětihodností a kultury země, jejíž jazyk se snaží ovládnout.

celý článek08.10.2018 / Mgr. Zdeňka Raabenstein Schejbalová

Částicová Praha

Ve druhé polovině měsíce září jsem se spolu s ostatními nadšenci do fyziky z celé ČR mohla zúčastnit stáže Částicová Praha, kterou pořádala Univerzita Karlova. Měla jsem možnost si vyzkoušet vysokoškolský život – bydlela jsem na kolejích, zúčastnila se spousty exkurzí a přednášek na různých fakultách jako FJFI ČVUT, MFF UK či na institucích FZÚ a ÚJF AV ČR a ÚTEF ČVUT, zahrnujících práci na různých experimentech a projektech.

celý článek02.10.2018 / Barbora Bulánková 6. C

Cesta za Dr. Emilem Holubem

V sobotu 29. září se šest studentů gymnázia vydalo do Vídně. Akce, kterou již tradičně organizuje KD Holice, je symbolickým vzdáním holdu našemu rodákovi, slavnému cestovateli Dr. Emilu Holubovi. Na místním hřbitově byl položen k jeho hrobu věnec, krátce jsme zavzpomínali, jaký význam měla jeho cestovatelská vášeň pro český národ.

celý článek01.10.2018 / Mgr. Jana Doskočilová

GYHOLITOUR 2018 za námi...

První a druhý školní týden v září ve dnech 7. 9. - 16. 9. 2018 jsme absolvovali již 5. tematicko-výukový zájezd do Španělska do letoviska Blanes do campingu S´Abanell, který se nachází v oblasti Costa del Maresme/Costa Brava. Za 26 hodin jsme najeli přes 1850 km. V letovisku jsme byli ubytováni ve stanech a stravování jsme měli zajištěno formou české polopenze přímo v campu, který jsme měli celý pro sebe.

celý článek17.09.2018 / Mgr. Linda Nováková Schättingerová / foto: 24

Adaptační kurzy 2018

Tradiční akcí Gymnázia Dr. Emila Holuba je na začátku školního roku adaptační kurz pro žáky prvního ročníku čtyřletého studia a pro jejich vrstevníky z pátého ročníku studia osmiletého. Již řadu let pro tuto akci využíváme blízké rekreační zařízení Radost nedaleko Horního Jelení. Od 10. do 12. září žáci měli příležitost lépe se poznat, navázat nová přátelství a odhalit své silné stránky během různých aktivit.

celý článek16.09.2018 / Mgr. Marek Janů / foto: 12

Výhra v soutěži recenzí

Jiří Svatoš, žák 4. A, zvítězil v soutěži recenzí. Soutěž vyhlásilo Východočeské divadlo v Pardubicích. Jirkovi gratulujeme!

celý článek10.09.2018 / Mgr. Eva Pýchová
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima