"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Aktuality / novinky z naší školy

 

Exkurze do Litomyšle

Cestu tam jsme absolvovali autobusovým spojem v ranních hodinách. Vyjeli jsme všichni společně z Holic a za necelou hodinu jsme byli na místě. Hned po příjezdu jsme vyhledali paní Dospivovou, která vykovává práci knihovnice v knihovně v Litomyšli. Naše první zastávka byla v knihovně, kde nás paní Dospivová zasvětila do historie města a každý z nás dostal zajímavé pracovní listy o osobnostech města.

celý článek05.10.2022 / Štěpánka Melichová 6.C

Předplatné do Východočeského divadla v Pardubicích

Naše škola každoročně zajišťuje předplatné do Východočeského divadla v Pardubicích pro studenty i rodiče. Jde o předplatné ve skupině N určené pro nižší i vyšší gymnázium. Cena: 980 Kč pro studenty, 1680 Kč pro dospělé – 7 představení (6 x v Městském divadle a 1x na Malé scéně). A na co se můžete těšit?

celý článek07.09.2022 / Mgr. Eva Pýchová

Učebnice

Aktualizované informace o učebnicích pro školní rok 2022/2023 jsou dostupné na Student > Učebnice. Pro třídy nižšího gymnázia většinu učebnic zajišťuje škola. Studenti vyššího gymnázia si učebnice zajišťují sami. Případné nejasnosti řešte s jednotlivými vyučujícími.

celý článek31.08.2022 / Mgr. Marek Janů

Astronomický kroužek

Těsně před prázdninami proběhlo na našem gymnáziu závěrečné setkání příznivců astronomie v rámci Astronomického kroužku 2021/2022. Absolventi získali řadu teoretických znalostí týkajících se Sluneční soustavy, průběžně sledovali dění ve světe kosmonautiky a astronomie, ale také pozorovali Slunce a přelet Mezinárodní vesmírné stanice. Nově si účastnící mimo jiné vyzkoušeli i zpracování fotek planet Sluneční soustavy.

celý článek29.08.2022 / Mgr. Jan Češík

Úřední hodiny v době prázdnin

Úřední hodiny kanceláře školy v době letních prázdnin jsou každé úterý od 9:00 - 11:00. V posledním srpnovém týdnu pak každý pracovní den od 8:00 - 11:00.

celý článek07.07.2022 / Mgr. Andrea Daňková

Holická olympiáda opět vítězně

Široké veřejnosti se na vědomost dává, že právě proběhlá Olympiáda žáků škol holického regionu se pro nás stala opět vítěznou. Nebyl to jednoduchý týden už i proto, že jsme naše reprezentanty prakticky dva roky neviděli a vše, co dokázali, je až na výjimky výsledek jejich snažení za několik měsíců letošního školního roku. Soupisky se plnily v potu tváře, bylo i mnoho přemlouvání, lákání... Povedlo se však a tento super výsledek je pro nás zavazující a nutí nás na něj v příštím roce navázat...

celý článek27.06.2022 / Mgr. Václav Vohralík

Závěrečná konference CO2 ligy

Dne 22. června jsme se v doprovodu pana učitele Dvořáčka účastnili závěrečné konference celoročního projektu CO2 ligy. Jako šestičlenný tým z 6. C a pětičlenný tým z 2. A jsme byli pozváni do Valdštejnského sálu Senátu Parlamentu České republiky, kde jsme měli možnost prezentovat a obhájit svoji celoroční práci, díky které jsme o problematiku klimatických změn obohatili nejen sebe samé, ale i své okolí.

celý článek27.06.2022 / Magdaléna Bulánková 6. C / foto: 6

Školní parlament v terénu!

V úterý 21. 6. se náš Studentský parlament vydal na teambulidingový výlet do Hradce Králové. SRPŠ letos štědře ocenilo naši práci a umožnilo nám tím vyjet z prostor naší školy za účelem tmelení kolektivu...

celý článek26.06.2022 / Eva Hlaváčková (5. C)
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima