"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Aktuality / novinky z naší školy

 

Příležitost pro žáky 7. tříd ZŠ

Ředitelka Gymnázia Dr. Emila Holuba v Holicích vyhlašuje přijímací řízení do 3. ročníku osmiletého oboru.

celý článek11.06.2019 / Mgr. Andrea Daňková

Slavnostní vyhlášení soutěže Lidice 21

Ve dnech 5. až 7. června 2019 jsem se spolu s dalšími nadšenci literatury a dějepisu nejen z celé ČR, ale také ze Slovenska a Polska zúčastnila slavnostního vyhlášení 14. ročníku mezinárodní vědomostní soutěže Lidice pro 21. století, do které se letos zapojilo téměř 2300 studentů. Vyhlášení probíhalo v prostorách kostela sv. Václava v Opavě za účasti známých osobností – ať už jde o herce či válečné veterány. Soutěž se skládá ze dvou částí – vědomostní a literární.

celý článek12.06.2019 / Bára Bulánková, 6. C

Vítězná 1. C na laser game!

Dne 27. května se 1. C vydala na výlet do Pardubic, jehož vrcholem měla být návštěva zdejšího střediska laser game. Laserové hry třída vyhrála v celoškolní soutěži Dobytí pevnosti Gyholi a nyní už konečně nastal čas, kdy si měla světelné dobrodružství patřičně užít. Utkání se podařilo – bylo sestaveno 6 týmů, které proti sobě bojovaly v krásně nasvíceném brnění a ve speciálních prostorách. Celý den se vydařil, a dokonce i počasí nám přálo. Děkujeme SRPŠ za organizaci soutěže a ceny!

celý článek06.06.2019 / Mgr. Marie Filipová

Školní výlet 4.C

Ve čtvrtek 30. 5. vyrazila třída 4.C na dvoudenní výlet do Budislavi a Litomyšle, na místo, kde se před třemi lety uskutečnil náš první vícedenní výlet. Již o půl 8 ráno jsme nasedli do autobusu, který nás zavezl do Litomyšle. Zde jsme dokoupili potřebné zásoby jídla a pokračovali opět autobusem až na místo našeho pobytu na Borku u Budislavi. Rychle vybalit, rozdělit pokoje, postele a hurá do přírody.

celý článek04.06.2019 / Mgr. Veronika Rožková / foto: 9

19. Olympiáda žáků škol holického regionu

Fandíme žákům gymnázia, kteří se v těchto dnech účastní tradiční a oblíbené Olympiády žáků škol holického regionu! Máte-li chvíli volno, podpořte naše reprezentanty ve fotbale, volejbale, basketbale, tenise, stolním tenise, cyklistice a atletice.

celý článek03.06.2019 / Mgr. Marek Janů

Expedice DofE

Na cvičnou expedici v rámci programu DofE jsme se vydali v květnu 2019. Naším cílem bylo porovnání znečištění vody v řece Orlici na dvou místech. V pátek 17. 5. jsme vlakem z Holic odjeli do Brandýsa nad Orlicí, kde proběhlo naše první měření. Potom jsme vyrazili na 13 kilometrů dlouhou cestu do kempu jménem Cakle.

celý článek03.06.2019 / Expediční tým 5. C

Anglická knihovnička

Studenti gymnázia mohou jako další zdroj ke studiu angličtiny využít anglickou knihovničku, která byla nově zbudována v rámci tzv. Šablon I financovaných z evropských fondů. Zájemci si mohou vypůjčit jak zjednodušenou četbu různých pokročilostí, tak díla v originální neupravené verzi. Rovněž ve výběru knih jsme reflektovali preference studentů – tituly zahrnují nejen dnes již klasická díla britské a americké literatury, ale i řadu novinek z žánru fantasy, detektivních románů aj.. Výpůjční řád knihovny a více informací je k dispozici u vyučujících anglického jazyka.

celý článek29.05.2019 / Mgr. Kateřina Kay

Malé Španělsko a jeho 7. ročník

Pětidenní kurz byl koncipován na užití jazyka v praxi nad rámec standardní výuky v hodinách. Náplň kurzu byla postavena na aktivním užití jazyka. Letošní rok byl organizačně nejnáročnější, přihlásilo se 32 účastníků naší školy napříč ročníky (3. C, 4. C, 1. A, 2. A, 6. C, 3. A, 7. C)! Ale společnými silami jsme zvládli různé stupně úrovně jazyka i nadpočetné množství strávníků! A co jsme se naučili a zažili?

celý článek28.05.2019 / Mgr. Linda Nováková Schättingerová / foto: 18
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima