"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Aktuality / novinky z naší školy

 

Adaptační kurz 1. C

V úterý 12. září se třída 1.C za dozoru paní profesorky M. Koláčkové a třídního učitele M. Nečesaného vydala do rekreačního zařízení Radost schovaného v lesích okolo Horního Jelení. Ihned po příchodu do areálu se oblíbenou atrakcí stal zdejší kolotoč.

celý článek22.09.2017 / Mgr. Michal Nečesaný

Byli jsme v Praze...

V úterý 19. 9. 2017 se seminář společenských věd ve 3. ročnících spolu s Mgr. Pýchovou a Mgr. Půlpánovou vydal na cestu do Prahy. Složitá dopravní situace brzy ráno nám sice trochu zkomplikovala život, ale jinak jsme si návštěvu Prahy opravdu užili. Naše první kroky v dopoledních hodinách vedly do „pražských Benátek" - na Kampu.

celý článek22.09.2017 / Mgr. Eva Pýchová

Není nad párek v rohlíku!

Na konci června proběhla ve všech třídách našeho gymnázia anketa Co by se dalo vylepšit ve školním bufetu, nyní byla anketa vyhodnocena. Vyjádřit se mohli všichni studenti, anonymní odpovědi ve vyplněném dotazníku odevzdalo  138 respondentů, což je vzorek, který již má slušnou výpovědní hodnotu.

celý článek21.09.2017 / Václava Macků

Přihlaste se včas!

Zájemci o přípravné kurzy k mezinárodním zkouškám FCE pro školní rok 2017/18 se mohou přihlásit v kabinetu Hv u Mgr. Z. Buberové nejpozději do pátku 22. 9. 2017 nebo do naplnění kapacity kurzu.

celý článek20.09.2017 / Mgr. Zuzana Buberová

Beseda o zkouškách Cambridge

Dne 12. 9. 2017 jsme na naší škole přivítali paní Mgr. Evu Margolienovou, ředitelku Evropského vzdělávacího centra Hradec Králové, na již tradiční besedě zaměřené na mezinárodní zkoušky Cambridge English Language Assessment, zejména zkouškou FCE (Cambridge English First, úrovně B2).

celý článek13.09.2017 / Mgr. Zuzana Buberová

Adaptační kurz

Jako každý rok vyjedou i letos žáci gymnázia na dvoudenní adaptační kurz do reakreačního zařízení v Horním Jelení. Letos poprvé budou mít svůj adaptační kurz žáci 1.C. V termínu od 12. do 13. září je pro ně připraven program pod vedením psychologů i pedagogů školy z oblasti protidrogové prevence, právního vědomí aj. Nebudou chybět ani doprovodné sportovní a společenské hry, při kterých budou mít žáci mnoho příležitostí se vzájemně poznat a začít tvořit třídní kolektiv. Od 14. do 15. září bude následovat již tradiční adaptační kurz pro třídy 1. A a 5. C.

celý článek12.09.2017 / Mgr. Andrea Daňková

Předplatné do divadla 2017/18

Naše škola opět zajišťuje předplatné do Východočeského divadla v Pardubicích pro studenty i rodiče. Jde o předplatné ve skupině N určené pro nižší i vyšší gymnázium.

celý článek06.09.2017 / Mgr. Eva Pýchová

Literární úspěch Anny Brožové

Mnoho našich studentů (i pedagogů) již léta pravidelně navštěvuje Východočeské divadlo v Pardubicích. Většina představení se líbí, na mnohá jezdíme v rámci výuky českého jazyka s celými třídami. V loňském roce se s největším ohlasem určitě setkala Bílá nemoc Karla Čapka, bravurně ztvárněná pardubickými herci, se silným morálním apelem. Hra zaujala i Aničku Brožovou ze současné třídy 3. A, která za recenzi nejen tohoto díla získala ocenění za nejlepší příspěvek do literární soutěže za školní rok 2016/17, kterou vyhlásilo pardubické divadlo.

celý článek03.09.2017 / Mgr. Eva Pýchová
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima