"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Aktuality / novinky z naší školy

 

Dobývání pevnosti Gyholi

Dne 20. 12. 2019 se tak, jako minulý rok, konala soutěž Dobývání pevnosti Gyholi. Soutěžící třídy byly rozděleny, byla jim přiřazena mapa a barva, a potom se mohli vydat plnit úkoly do tajemné pevnosti. Úkoly byly různé. Některé lehčí, některé těžší, a některé jen pro ty nejodvážnější z odvážných. Přece jenom, kdo z vás by se odvážit strčit ruku do záhadné krabice, aniž by věděl, co v ní číhá? Kdo z vás by se nebál vkročit do temné místnosti s minimem světla a hledat malé krabičky od zápalek? To už si žádá notnou dávku odvahy.

celý článek17.01.2020 / Monika Lacinová (3. C) / foto: 18

To byl náš maturitní ples

V sobotu 11. 1. 2020 se uskutečnil maturitní ples tříd 4.A a 8.C v pardubickém Ideonu. Večer byl zahájen slavnostním nástupem maturantů a proslovem ředitelky školy. Po šerpování na hosty čekalo taneční vystoupení maturantů za zvuků známých světových muzikálů. Pokračovalo se volnou zábavou, během které si mohli hosté zatančit, nechat se zvěčnit před maturanty ručně vyrobenou foto stěnou, zasoutěžit si v tombole či se zúčastnit dražby obrazu jedné z maturantek.

celý článek16.01.2020 / 4. A a 8. C

Poděkování pro 4.C

Rádi zveřejňujeme poděkování Oblastní charity Pardubice studentům 4. C, kteří se v předvánočním čase zapojili do výroby adventních věnců pro Domácí hospic Andělů strážných.

celý článek09.01.2020 / Mgr. Marek Janů

Tříkrálové školní kolo olympiády ve španělském jazyce

V úterý 7. ledna 2020 se na našem gymnáziu konalo školní kolo olympiády ve španělském jazyce, a to tradičně v den po nadělování Tří králů ve Španělsku. V I. kategorii SŠ se statečně utkalo 5 studentů ze 3A a 5C. V náročnější II. kategorii SŠ (nad tři roky studia) soutěžilo 9 studentů ze tříd 7C, 4A a 8C.

celý článek07.01.2020 / Mgr. Linda Nováková Schättingerová / foto: 3

Exkurze 1. ročníků nejen do Východočeského divadla

Ve středu 18. prosince 2019 první ročníky vyššího gymnázia navštívily společně pardubické divadlo a získaly nové kulturní poznatky. Brzy ráno jsme si vyslechli první zdařilé referáty, které si připravili naši spolužáci o dějinách Pardubic a již zmíněného divadla. Odpoledne jsme potom historické jádro města společně s oběma třídními učiteli také prošli. Divadelní vystoupení si pro nás připravila herecká skupina mladých „ochotníků" při Východočeském divadle - LAJK. Konkrétně se jednalo o vlastní podání slavné Erbenovy knihy Kytice.

celý článek20.12.2019 / Adéla Cimburková (5. C)

Zájezd do Prahy

V sobotu 14. 12. 2019 se uskutečnil již tradiční společný zájezd zaměstnanců a studentů gymnázia do divadla, na adventní trhy a za kulturou. Cílem naší cesty byla opětovně Praha. Společně jsme zhlédli úspěšný muzikál Janka Ledeckého Galileo v divadle Hybernia na náměstí Republiky. Svátečně nazdobená Praha nás přivítala celkem vlídným počasím, které by odpovídalo spíše březnu než předvánočnímu času, spadlo i pár kapek. Ulice byly zaplněny návštěvníky hlavního města a obchody nabité k prasknutí, ale ani tato situace nám neubrala na příjemné sváteční atmosféře.

celý článek20.12.2019 / Mgr. Eva Pýchová

Adventní večer podvacáté

Ve čtvrtek 12. 12. 2019 se v rámci oslav 20. výročí otevření nové budovy gymnázia uskutečnil tradiční Adventní večer. V hlavním programu vystoupila sólistka opery Barbora Řeřichová, nositelka mnoha českých i mezinárodních prestižních ocenění, která byla mj. již dvakrát nominována na cenu Thálie. Paní Řeřichová pochází od Hradce Králové a nedávno se stala členkou souboru v Olomouci.

celý článek16.12.2019 / Mgr. Eva Pýchová

Exkurze na hvězdárně v Hradci Králové

V úterý 3. prosince se třídy 2. A a 5. C vydaly na exkurzi do hvězdárny v Hradci Králové za doprovodu svých třídních učitelů, pana Češíka a pana Kotyka. Byla zde promítnuta zajímavá přednáška rozdělená na tři části. Díky moderním technologiím, kterými hvězdárna disponuje, byla přednáška velmi zajímavá a hvězdná obloha nám byla představena velmi realisticky.

celý článek16.12.2019 / Sára Víšková (2. A)
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima