"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Aktuality / novinky z naší školy

 

Konzultace pro maturanty

V návaznosti na Harmonogram uvolňování v oblasti školství a v souladu s doporučeními MŠMT zahajujeme v naší škole od pondělí 11. května dobrovolné konzultace k maturitním zkouškám.

celý článek06.05.2020 / Mgr. Andrea Daňková

Termíny maturitních zkoušek

Zveřejňujeme aktualizované termíny maturitních zkoušek v termínu JARO 2020.

celý článek11.05.2020 / Mgr. Andrea Daňková

Úspěchy on-line

Dopad pandemie na školy je mocný. O to víc potěší, když se něco podaří. To je případ soutěže Středoškolská odborná činnost, ve které tradičně bodujeme. S velkým nasazením všech komisí SOČka proběhla a naše studentky ze septimy uspěly v krajském kole. Kateřina Málková získala 1. místo v kategorii Zdravotnictví a Barbora Bulánková 2. místo v konkurenčně náročné kategorii Chemie. Tímto postupují do celostátního kola.

celý článek25.05.2020 / RNDr. Jiří Dvořáček

Lyžařský kurz 2. C

V termínu 29. 2. – 6. 3. 2020 vyrazilo 31 žáků z třídy 2. C na lyžařský kurz, tradičně do skiareálu Paseky nad Jizerou. Z toho bylo 21 dívek a 10 chlapců. Lyžařský výcvik jako instruktoři zabezpečovali pedagogové – Mgr. Půlpánová, Mgr. Vohralík, Mgr. Nágr. Pedagogický dozor v odpoledních a večerních hodinách prováděl Mgr. Nečesaný. Za částku 1.050,- Kč žáci prožili 4 dny lyžování na kvalitních terénech a za velmi dobrého počasí. Úterní volný den jsme využili k návštěvě Muzea zapadlých vlastenců, tam se žáci seznámili s historií a životem v Pasekách. Největším kladem celé akce je skutečnost, že všichni žáci lyžovali v celém rozsahu, nikdo se nezranil ani neonemocněl. Takže při návratu jsme všechny žáky mohli v pořádku předat rodičům. Mnoho z nich přišlo osobně poděkovat, což nás velmi potěšilo.

celý článek16.03.2020 / Mgr. Milan Nágr

Spuštění pravidelné on-line výuky

V pondělí 16. 3. 2020 spouštíme pravidelnou výuku podle rozvrhu v prostředí Microsoft Teams. Žádáme studenty i jejich zákonné zástupce, aby věnovali pozornost aktuální zprávě ve svých e-mailových schránkách.

celý článek13.03.2020 / Mgr. Andrea Daňková

Přípravné kurzy zrušeny

V souladu s mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví jsme byli nuceni zrušit nejen výuku ve škole, ale i v přípravných kurzech. Zároveň jsme se rozhodli poslat účastníkům kurzů každé pondělí jako částečnou kompenzaci zadání z matematiky i českého jazyka k samostudiu (včetně řešení).

celý článek13.03.2020 / Mgr. Andrea Daňková

Uzavření školy od 11. 3. 2020

Naše gymnázium bude v souladu s mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví vydaným dne 10. 3. 2020 pro žáky uzavřeno až do odvolání. Všechny přihlášené obědy ve školní jídelně budou po tuto dobu automaticky odhlášeny. Společně s termínem opětovného zahájení výuky zveřejníme na tomto místě i informace, kdy a jak je obědy možné znovu přihlásit.

celý článek10.03.2020 / Mgr. Andrea Daňková

Filozofická olympiáda 2020

V letošním roce se na Katedře filozofie a společenských věd Univerzity Hradec Králové uskutečnila historicky 1. filozofická olympiáda. Soutěže se zúčastnilo více než 110 studentů z 11 středních škol z Pardubického a Královéhradeckého kraje. Školní kolo na našem gymnáziu vyhrál Benedikt Mrázek (5. C), 2. místo obsadil Ondřej Doležal (7. C).

celý článek02.03.2020 / Mgr. Eva Pýchová
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima