"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Aktuality / novinky z naší školy

 

Přijímací zkoušky - informace pro uchazeče

Ve dnech 12.–17. dubna 2024 proběhnou v naší škole jednotné přijímací zkoušky. Budova školy bude pro žáky konající přijímací zkoušky zpřístupněna od 7:45. Žádáme všechny uchazeče, aby se dostavili s dostatečným předstihem a ve vstupní hale podepsali prezenční listinu.

celý článek10.04.2024 / Mgr. Andrea Daňková

GYHOLI ADOPTOVALO LIŠKU A PSÍKA!

Vzpomínáte ještě na Halloween na Gyholi? Právě z této akce se Studentskému parlamentu podařilo získat nemalý finanční obnos, který jsme se rozhodli věnovat na dobročinné účely. Náš parlament se tedy nyní může pyšnit titulem adoptivního rodiče hned dvou zvířátek ze záchranné stanice Pasíčka – psíka mývalovitého a lišky obecné...

celý článek15.04.2024 / Studentský parlament

Kateřina vítězí v krajském kole

Dne 2.4. 2024 se konalo na Gymnáziu Mozartova v Pardubicích krajské kolo Olympiády v konverzaci v anglickém jazyce. Máme velkou radost, že v konkurenci dvanácti středních škol zvítězila naše studentka Kateřina Tothová ze třídy 3. A. Kateřina je velmi talentovaná studentka, která se v rámci podpory nadaných studentů účastní i výuky na univerzitě. Minulý rok skončila na druhém místě v kraji. Letos v květnu se jako vítězka své kategorie se utká v celostátním kole s vítězi krajských kol ze čtrnácti krajů. Budeme jí držet palce.

celý článek12.04.2024 / Mgr. Zdeňka Raabenstein Schejbalová

Krajské kolo zeměpisné olympiády

Dne 27. března se v dopoledních hodinách na Gymnáziu Mozartova v Pardubicích konalo krajské kolo zeměpisné olympiády. Letos naše výprava čítala tři soutěžící, kteří postoupili z okresního kola, jednalo se o Evu Francovou (1.C), Matěje Šmejdíře (4.C) a Ondřeje Konůpka (8.C).

celý článek12.04.2024 / Mgr. Michal Hroch

Paměť národa - Marie Poláčková

V loňském roce si naši studenti v rámci projektu Paměť národa - Příběhy našich sousedů Holicka - připomněli osudy bývalého ředitele Kulturního domu a pozdějšího starosty města Holice, obětavého divadelního ochotníka, pana Mgr. Pavla Hladíka. Letos se skupina pěti žáků z třídy 3. C - Honza Šmejda, Anička Skořepová, Elena Pagáčová, Johana Vernerová a Eliška Kohoutková - rozhodla zpracovat do podoby videonahrávky a krátké prezentace osudy naší bývalé paní ředitelky a dlouholeté vynikající učitelky matematiky a chemie Marie Poláčkové. A že to byly opravdu barvité příběhy!

celý článek08.04.2024 / Mgr. Eva Pýchová

Poaprílová barevná středa

Ve středu 3. dubna pořádá Studentský parlament „Poaprílový barevný den". Chceme zpestřit tuto středu různými barvami oblečení. Každá z 12 tříd našeho gymnázia má losem přidělenou jednu barvu, do které se má obléct.

celý článek01.04.2024 / Studentský parlament

Soutěž ve španělském jazyce

V úterý 26.3. se na Gymnáziu Mozartova v Pardubicích konalo krajské kolo Soutěže ve španělském jazyce. V I. kategorii určené pro druhý stupeň základních škol nás poprvé reprezentoval Jan Kabeláč (4. C). V II. kategorii určené pro střední školy nás reprezentovala loňská vítězka I. kategorie Klára Pavlíková (6. C). Klára se ve velké konkurenci umístila na krásném 2. místě, a je tak náhradnicí do ústředního kola v Praze. Oběma gratulujeme ke krásným výkonům a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu španělštiny!

celý článek27.03.2024 / Mgr. Veronika Sevránková

Diskuze se senátorem Grulichem

Ve čtvrtek 21. března naše třídy 7. C a 3. A navštívil senátor za obvod Rychnov nad Kněžnou, pan Mgr. Jan Grulich. Měl pro nás připravený velice zajímavý program. Po úvodním představení a uvedení do problematiky se nám pokusil vysvětlit, jak funguje proces schvalování zákonů, tedy jak zákon vzniká ve vládě, jak putuje přes poslaneckou sněmovnu a jak se o něm následně rozhoduje v Senátu.

celý článek24.03.2024 / Monika Lacinová, Adam Pultar (7. C)
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima