"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Aktuality / novinky z naší školy

 

Noc vědců

Noc vědců - noc, při které jsme poukázali na plastové nebezpečí! V pátek 27. 9. okolo šestnácté hodiny jsme nasedli s paní profesorkou Valáškovou do auta. Naším cílem bylo gymnázium v Rychnově nad Kněžnou, kde se celá akce konala. Budova byla obrovská, ale naštěstí jsme přednášky měli hned v přízemí. V učebně jsme měli vše potřebné (tabuli, fixy, počítač, ...).

celý článek14.10.2019 / Martin Marek 5. C

REVOLUTION TRAIN s tercií a kvartou

V rámci primární prevence v předmětu Výchova ke zdraví se třídy 3. C a 4. C zúčastnily exkurze v Pardubicích. Jednalo se o projekt Revolution Train (protidrogový vlak). Cílem projektu je představit problematiku drogově závislých. Netradiční forma celého projektu nás velmi překvapila a každý se s ní vyrovnává po svém. Žáci měli možnost postupně procházet v protidrogovém vlaku příběhem, který byl koncipován jako životní příběh party mladých lidí, a stávali se i jeho aktivními účastníky.

celý článek11.10.2019 / Mgr. Linda Nováková Schättingerová / foto: 7

Do Vídně za Emilem Holubem

Na začátku října tradičně jezdíme k hrobu člověka, kterého máme v názvu školy. Návštěvy se zúčastnilo 5 studentů a já. Jeden postřeh, hrob je na "dobré adrese". V sousedství je mnoho světově proslulých jmen. Bethoven, Strauss, Brahms, Mozart a vedle dalších skladatelů čteme jména univerzitních profesorů.

celý článek09.10.2019 / RNDr. Jiří Dvořáček / foto: 9

Jak jsme oslavili 20 let naší budovy

Oslava dvaceti let od otevření nové budovy našeho gymnázia byla netrpělivě očekávanou událostí. Celý tento speciální den začal sázením stromu – pro tento účel byla zvolena lípa. Následně RNDr. Jiří Dvořáček představil sluneční hodiny, jež byly zhotoveny před budovou gymnázia. Pak už následoval projektový den pro studenty nižšího gymnázia, kteří si prošli různá stanoviště, zaměřená především na přírodní a technické vědy. Starší studenti se mezitím věnovali sportu, nebo v aule zhlédli přírodovědný film.

celý článek03.10.2019 / Mgr. Michal Nečesaný

Dvacetileté sportování

V rámci oslav 20 let nové budovy gymnázia kabinet TV s třídou 3.C v nově zrekonstruovaném areálu zorganizoval sportování pro studenty všech 12 tříd gymnázia a veřejnost. Na programu měly být turnaje v nohejbalu, odbíjené, utkání ve vybíjené a softballu. Jednotlivé bloky vždy završovaly hodinové běžecké charitativní štafety. Počasí však nohejbalovou část znemožnilo odehrát a volejbal proběhl v tělocvičně. Následující program byl ale podle plánu již zrealizován venku. V 10:30, 13:30 a v 15:00 startoval charitativní běh, který přinesl potřebné finance pro celoroční podporu studia námi adoptovaného afrického studenta. A jelikož byli sponzoři štědří, na jeho konto přispěli 5900 Kč. 1950 Kč byl výtěžek z odpoledního běhu pro veřejnost, kde si dobrovolní běžci platili startovné dle svého uvážení a mohli si „kolečko" nechat i změřit. Díky získané částce tak bude mít adoptivní student na příští rok studium zaplaceno. Sportovní část oslav se tedy povedla, naše plány se splnily.

celý článek02.10.2019 / Mgr. Václav Vohralík

Memoriál Bohuslava Michalce v atletice

Poslední zářijové pondělí se konal Memoriál B. Michalce, který je tradiční sportovní akcí, na které mezi sebou ZŠ z Holic a okolí soutěží v atletických disciplínách. Letos se konal na nově zrekonstruovaném Městském stadionu v Holicích. Zúčastnilo se 6 škol, celkem asi 120 žáků. I přes nepříznivé počasí (silný vítr) se všichni snažili podat co nejlepší výkony.

celý článek01.10.2019 / Mgr. Milan Nágr

Projekt Edison

V týdnu od 7. do 11. října 2019 se na naší škole uskuteční mezinárodní projekt Edison. Jde o unikátní projekt neziskové studentské organizace AIESEC, který spočívá v tom, že skupina vysokoškolských studentů z různých zemí světa přijede do České republiky a stráví vždy týden na jedné základní či střední škole.

celý článek01.10.2019 / Mgr. Kateřina Kay

"Běh pro vzdělanou Afriku"

Třída 3.C by ráda pozvala všechny učitele, bývalé i současné studenty, jejich rodiče, příbuzné a také širokou veřejnost na "Běh pro vzdělanou Afriku", který se uskuteční v rámci oslav dvacetiletého výročí otevření naší školní budovy v pátek 27. 9. od 15:00 do 17:00. Jedná se o charitativní štafetu, jejíž výtěžek bude využit na podporu vzdělávání keňského chlapce Clevelanda Ochienga Ogweno, kterého naše škola podporuje v rámci adopce na dálku. Vstupné je dobrovolné, každý běžec může přispět libovolnou částkou, za což předem vřele děkujeme!

celý článek25.09.2019 / Třída 3.C, Mgr. Michal Nečesaný a Mgr. Václav Vohralík
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima