"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Aktuality / novinky z naší školy

 

Školní výlet 4.C

Krásné výhledy a kouzelná příroda pískovcových skalních měst v národní přírodní rezervaci Adršpašsko-teplické skály se staly cílem dvoudenního školního výletu třídy 4. C. První den jsme se vypravili vlakem směr Teplice nad Metují do nedalekého autokempu Bučnice.

celý článek29.06.2023 / Mgr. Veronika Kotyzová

Zahradní slavnost

Středeční dopoledne na našem gymnáziu bylo vyhrazeno zábavným soutěžním i nesoutěžním aktivitám na hřišti, školním dvoře a v tělocvičně, které si pro sebe navzájem připravili sami studenti. V tělocvičně probíhaly turnaje ve volejbalu a ping pongu. Fotbal, košíková i volejbal se trénovaly i na venkovním hřišti hned za slalomovou dráhou pro závod s kolečkem pana školníka.

celý článek29.06.2023 / Mgr. Zdeňka Raabenstein Schejbalová / foto: 48

Na shledanou, I-mog and Mayumi!

S posledním dnem školního roku 2022–2023 se završil i pobyt studentek I-mog z thajského Bangkoku a Mayumi z japonského ostrova Hokkaidó. Po celý rok se studentky se svými spolužáky ze 7. C a 5. C účastnily vyučování a mnoha rozličných aktivit i mimo školu jako exkurzí, výletů, kurzů a pilně se učily češtinu.

celý článek28.06.2023 / Mgr. Zdeňka Raabenstein Schejbalová

Fotografický úspěch Beáty Horské

Město Opočno vyhlásilo v roce 2023 třetí ročník Umělecké soutěže O cenu Františka Kupky a nově také kategorii literární a fotografickou na téma Struktury. Jejím cílem je udržovat povědomí o opočenském rodákovi a významném malíři, Františku Kupkovi, který svůj život zasvětil umění. Ve svých dílech se snažil zachytit obyčejné věci v různých okamžicích bytí. Součástí jeho práce bylo zkoumání struktur pohybu, materiálů, lidí i věcí. Dalším cílem této soutěže je podporovat začínající mladé talenty.

celý článek28.06.2023 / Mgr. Lenka Jandová Prokešová

Na rozloučenou - SP

Ke konci školního roku přichází pro žáky částečné a jistě i zasloužené uvolnění. Písemky jsou dopsané, závěrečná zkoušení se chýlí ke konci a známky jsou téměř uzavřeny. V takovémto čase se třídy vydávají na různé výlety a jednotlivé kolektivy se stmelují...

celý článek27.06.2023 / Veronika Knížková 8. C / foto: 15

CO2Liga – mise splněny!

Tento rok jsme se my, žáci z 2.A, Tereza Feltlová, Markéta Holušová, Markéta Mrázová a Kateřina Tothová zapojili do projektu CO2 liga. Jedná se o celoroční soutěž se zaměřením na ochranu životního prostředí. Do soutěže se mohou zapojit týmy žáků z druhého stupně základní školy a prvních dvou ročníků střední školy. Celý projekt je rozdělen do 4 misí, ve kterých musí týmy splnit během 1 až 2 měsíců různorodé úkoly týkající se ekologie.

celý článek27.06.2023 / Tesaříci nadprůměrné velikosti

Olympiáda dětí a mládeže

Ve dnech 5.–9. 6.2023 se na holických sportovištích konala 23. Olympiáda dětí a mládeže ZŠ Holicka. Tradičně se zúčastnilo 6 škol. Naše gymnázium obsadilo všechny soutěže, i když někdy to bylo v duchu olympijského hesla: „Není důležitě zvítězit, ale zúčastnit se."

celý článek26.06.2023 / Mgr. Milan Nágr

Vítězství v přehlídce SOČ

Náš letošní absolvent Benedikt Mrázek vybojoval na již 45. celostátní přehlídce prací SOČ v Plzni první místo. Jeho kvalitní práce s názvem „Jednota a mnohost. K problematice diverzifikace jsoucen a analogie pojmu jsoucna" zaujala porotu této prestižní soutěže natolik, že získala kromě prvního místa ještě Cenu MŠMT, Cenu hejtmana Plzeňského kraje pana Rudolfa Špotáka, Cenu děkana Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě a zvláštní cenu Návrh do soutěže o cenu České hlavičky – Merkur "Člověk a společnost".

celý článek26.06.2023 / Aleš Kotyk
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima