"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Aktuality / novinky z naší školy

 

Kultur-Trip: Zittau

Není nic lepšího, než procvičit si cizí jazyk v místě, kde se tímto jazykem hovoří. Němčináři 2. ročníků na konci února navštívili Zittau, malebné městečko kousek za hranicemi. Nejprve zhlédli divadelní představení v němčině "Goldzombies", které bylo pro lepší porozumění opatřeno českými titulky. Hra o dívce Lissi, která se i přes to, že žije ve válečné zóně, snaží žít „normální" život, nenechala chladným nikoho z nás.

celý článek20.03.2024 / Mgr. Magdalena Fišerová

4. C na exkurzi a v divadle

Ve středu 6. března 2024 se třída 4. C zúčastnila exkurze do Hradce Králové za doprovodu paní učitelky Evy Pýchové a třídní učitelky Jitky Valáškové. Po prohlídce Velkého náměstí komentovanou našimi spolužáky z Hradce Králové, Klárou Flosovou, bratry Hemelíkovými, Mílou Vojnarem a Matějem Šmejdířem, jsme navštívili Klicperovo divadlo, ve kterém jsme zhlédli divadelní nastudování slavné Kytice.

celý článek20.03.2024 / Natali Schejbalová, Matěj Šmejdíř (4.C)

Měříme svět kolem nás

26. února 2024 jsme se společně se třídou 3.C zúčastnili projektového dne, během kterého jsme chodili po stanovištích po celé škole, na kterých na nás čekali studenti 7.C, 3.A a učitelé. Nejprve jsme se všichni sešli v aule, kde jsme se seznámili s průběhem projektového dne. Následně jsme byli rozděleni do skupinek podle tříd a podle skupin na Aj. Po škole byla rozmístěna čtyři stanoviště, na kterých jsme strávili jednu hodinu a poté jsme pokračovali dál.

celý článek08.03.2024 / Nikola Skácelová, 4. C

Chat s astronomkou

Dne 4. března 2024 se třída 7.C zúčastnila v rámci anglického jazyka a fyziky projektu pod názvem „Chat s astronomkou", který představuje mladé a nadějné vědkyně a astronomky. Naším úkolem bylo klást v anglickém jazyce otázky zahraničním, ale i českým astronomkám.

celý článek07.03.2024 / Štěpánka Melichová, Ondřej Dufek, Tereza Hüblová (7.C)

Maturanti ve školce

Ve středu 6. 3. navštívila skupina maturantů z 8. C Mateřskou školu Holubova v rámci spolupráce našeho gymnázia a mateřské školy. Studenti v posledním ročníku gymnázia se setkali s předškoláky, se kterými si vyzkoušeli úskalí a radosti práce s malými dětmi při výuce základů anglického jazyka. Výstupům předcházela důkladná příprava postupu, pomůcek a plánování organizace.

celý článek07.03.2024 / Mgr. Marek Janů

Ohlédnutí za maturitním plesem

V polovině měsíce února se konal tradičně netradiční ples tříd 8.C a 4. A. Nové prostory, nové výzvy, nová vystoupení, nové téma Tropical Night...Velké díky patří SRPŠ za organizaci.

celý článek07.03.2024 / Mgr. Linda Nováková Schättingerová

Okresní kolo chemické olympiády

Dne 1. 3. se v pardubickém Domě dětí a mládeže ALFA konalo okresní kolo chemické olympiády kategorie D určené pro žáky 8. a 9. tříd a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Letošním tématem této kategorie chemické olympiády byly Látky v živých organismech – téma jistě zajímavé, ovšem náročné – a pro soutěžící byly připraveny komplexní teoretické a praktické úkoly, které měly ověřit nikoli pouze jejich znalosti, ale rovněž logické uvažování a přírodovědeckou gramotnost.

celý článek07.03.2024 / Bc. Zdeňka Mauerová

Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje

Dne 28. 2. 2024 se konalo v budově Krajského úřadu Pardubického kraje slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje. Slavnostní dopoledne moderoval herec Východočeského divadla v Pardubicích Ladislav Špiner.

celý článek07.03.2024 / Mgr. Lenka Jandová Prokešová
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima