"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Aktuality / novinky z naší školy

 

Klid, hrůza, zátiší a plátna

Dne 17. dubna roku 2024 jsme se třídou 5.C vyrazili na cestu za uměním do Pardubic. Cílem našeho výletu byla Gočárova galerie, která se rozléhá ve dvou budovách nedaleko od sebe. Josef Gočár, velmi činný architekt a představitel kubismu, který v Pardubicích postavil Automatické mlýny. Právě tam jsme se plánovali vydat. Nikdy předtím jsem tuto (alespoň pro mě) tajuplnou budovu nenavštívil. Několikrát jsem kolem projížděl autem. Několikrát si přál se tam podívat, ale nikdy jsem tento nápad nezrealizoval.

celý článek26.04.2024 / Matěj Kopecký 5. C

Den pro školu

V úterý 23. dubna nás na společenskovědním semináři v rámci Dne pro školu navštívila rodina Škodových, tedy Týna, Denisa a jejich maminka. Sestry Týna a Denisa si pro nás připravily zajímavou a nabitou přednášku. Hlavními tématy, kterých se jejich prezentace dotýkala, bylo například cestování, sociální sítě či motivace.

celý článek26.04.2024 / Vilma Kašparová 7. C

3. C pekla pro Cestu do nebe

Ve středu 24. dubna 2024 pořádala třída 3. C v bazénku prodej domácího pečiva. Mohli jste zde najít od sladkých cupcaků přes frgály až po nejrůznější druhy slaných chlebíčků a listových šneků. Po celý den měli studenti a personál školy možnost zakoupit si něco k chuti a zároveň přispět na dobrou věc - na výstavbu cesty do supermarketu Penny. Celkem se vybralo neuvěřitelných 11 258 Kč, za což Vám moc děkujeme!!

celý článek24.04.2024 / Ema Zběhlíková 3. C / foto: 22

V Polsku u našich přátel z gymnázia v Kedzierzyn Koźle

V neděli se vrátila skupina studentů z 2.A a 6.C z Polska, kde se v rámci projektu Erasmus + zúčastnila workshopů a mládežnických aktivit zaměřených na zdravý životní styl, poskytování první pomoci, fitness aktivity a komunikaci v angličtině. Studenti byli velmi vřele přijati do rodin svých polských spolužáků, kteří částečně měli na starost aktivity ve škole i mimo ni.

celý článek23.04.2024 / Mgr. Zdeňka Raabenstein Schejbalová / foto: 17

Eurorebus

V sobotu 13. 4. 2024 se devět žáků naší školy vypravilo do Prahy na krajské kolo soutěže Eurorebus. Tři nejúspěšnější třídy zastupovala vždy trojice vybraných soutěžících. Třídu 1. C Ela Baňanková, Adéla Vostřelová a Hana Vybíhalová, třídu 4. C Vojtěch Hemelík, Nikola Skácelová a Matěj Šmejdíř a třídu 5. C Pavla Hlávková, Vašek Pevný a Matěj Šebek. Tato soutěž začala už v září, soutěžící z výše jmenovaných tříd se poprali s nástrahami 14 elektronických soutěžních kol. Bodový zisk za celou třídu vedl k obdržení pozvánek do krajského kola v Praze.

celý článek22.04.2024 / Mgr. Marek Janů

Chemická olympiáda

Dne 10. 4. 2024 se student 5. C Václav Pevný zúčastnil krajského kola Chemické olympiády, které se odehrálo na Přírodovědecké fakultě Univerzity Hradec Králové. Sem se dostal jako jediný postupující ze školního kola kategorie C, do které spadají 1. a 2. ročníky středních škol. Samotná soutěž se skládala ze dvou částí. V první – praktické – si studenti vyzkoušeli titraci manganistanu draselného směsí chloridu draselného a dusitanu sodného.

celý článek22.04.2024 / Václav Pevný, Zdeňka Mauerová

Kulturou proti antisemitismu

Během 13.–16. dubna v Praze proběhl čtyřdenní projekt Kulturou proti antisemitismu, který již přes 20 let každoročně pořádá Mezinárodní křesťanské velvyslanectví Jeruzalém (ICEJ) pod záštitou MŠMT a Česko–německého fondu budoucnosti. Zúčastnil se ho tým studentů ze 7. C a 3. A.

celý článek21.04.2024 / Monika Lacinová, 7. C

2. C a Pokračujme spolu!

Ve dnech 17.- 19. 4. 2024 proběhl třídenní pobyt třídy 2. C s názvem Pokračujme spolu! v prostředí RS Tramtáryje v Horním Jelení. Zcela ojedinělý a nadstandardní kurz spojoval hlavní cíl, a to spolupracovat a více se poznávat. Třída společně plnila úkoly, stmelovala se, rozřazovala se průběžně do skupin, hrála bingo, měla Vánoce, překvapovala se tím, co měla společného, či co společně dokázala pod dohledem metodičky prevence Mgr. Lindy Novákové Schättingerové a třídní učitelky Mgr. Anety Rambouskové.

celý článek20.04.2024 / Mgr. Linda Nováková Schättingerová / foto: 15
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima