"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Aktuality / novinky z naší školy

 

Angličtina má své vítěze

Ve středu 20. 12. 2023 se konalo školní kolo Soutěže v anglickém jazyce, a to opět za velkého zájmu studentů. Celkem se soutěže ve třech kategoriích zúčastnilo 67 studentů. Nejprve studenty čekala náročná písemná část, která se skládala z poslechových úkolů, čtení s porozuměním a gramaticko-lexikální části. Následně nejúspěšnější řešitelé písemné části postoupili do ústní části, kde se hodnotí jazyková pohotovost a kreativita, bohatost slovní zásoby, výslovnost a gramatická správnost.

celý článek02.01.2024 / Mgr. Kateřina Kay

Již potřetí s Radkem Martinkem

V úterý 19. 12. studenty společenskovědního semináře opět navštívil PhDr. Radek Martinek Ph. D, holický kněz, farář, historik umění, teolog a vysokoškolský pedagog, který do hodin paní učitelky Pýchové zavítal již potřetí.

celý článek22.12.2023 / Monika Lacinová, Ivan Hlávka 7. C

Soutěž Finanční gramotnost

V průběhu října, listopadu a prosince se třídy 3. C, 1. A, 5. C, 3. A, 7. C, 4. A a zájemci ze třídy 1. C, 4. C a 8. C zúčastnili soutěže, kde mohli otestovat své znalosti v jedné z nejstěžejnějších gramotností. Ve školním kole každý soutěžil sám za sebe a do okresního kola postupují první tři nejlepší z každé kategorie. Ovšem v okresním kole již budou spolupracovat v týmu.

celý článek19.12.2023 / Mgr. Kristýna Martincová

Cesta do Polska

V pondělí 11. 12. vyjela skupina 29 studentů tříd 3. A a 7. C do Polska na pozvání studentů II. Všeobecného gymnázia Mikuláše Koperníka v městečku Kedzierzyn Kožle v Opolském kraji v rámci projektu Erasmus+. Zájezd byl spojen s poznáváním města Opole, jeho pamětihodností, historie a kultury, ale hlavním cílem bylo navázání přátelství s polskými partnery, komunikace v anglickém jazyce, ale i vzájemné poznávání jazyka našich nejbližších sousedů. Ubytovali jsme se na malebném kopci s úžasným výhledem do okolní krajiny Gora Świętej Anny v Poutním domě a odtamtud vyrazili hned ráno do Opolí - jak se centrum dolnoslezského kraje nazývá „po polsku".

celý článek17.12.2023 / Mgr. Zdeňka Raabenstein Schejbalová

Drážďany, to nejsou jen vánoční trhy

Skupina němčinářů ze třetích ročníků se vydala v době adventu vlakem do Drážďan. Všudypřítomné tradiční vánoční trhy (Weihnachtsmärkte) lákaly už zdálky nádhernou světelnou výzdobou a směsicí vůní a chutí, ale to nebyl jediný důvod, proč jsme se sem vypravili.

celý článek15.12.2023 / Spokojený tým němčinářů GYHOLI

Jsme z toho paf!

Jak příznačné téma pro literárně-výtvarnou soutěž Pardubických střípků, kterou vyhlásila na podzim Krajská knihovna v Pardubicích ve spolupráci se Střediskem východočeských spisovatelů.

celý článek15.12.2023 / Lenka Jandová Prokešová, Pavla Hlávková 5.C

Koučování na psychologii

Ve čtvrtek 7. 12. 2023 jsme měli v rámci psychologického semináře, který je vedený paní učitelkou Pýchovou, možnost setkat se s koučkou paní Krajhanzlovou a účastnit se jejího workshopu. Paní lektorka si pro nás připravila zajímavé aktivity, které byly rozděleny na tři části...

celý článek14.12.2023 / Štěpánka Melichová 7.C

Bobřík informatiky

I letos se v listopadu naše škola zapojila do soutěže Bobřík informatiky (www.ibobr.cz). Žáci si tak mohli v jedné vyučovací hodině vyzkoušet přes deset zajímavých úloh na informatická témata, ke kterým se v běžných hodinách nestihneme dostat. Soutěže se zúčastnilo 53 žáků nižšího a 97 žáků vyššího gymnázia.

celý článek12.12.2023 / Mgr. Antonín Vlach
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima