"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Aktuality / novinky z naší školy

 

Cesta do pravěku

První listopadové ráno zastihlo studenty maturitní třídy 4. A na nástupišti nádraží v Pardubicích. Cílem naší cesty bylo Brno, konkrétně Pavilon Anthropos s expozicí věnovanou evoluci člověka. Hlavním účelem exkurze bylo zopakování a prohloubení znalostí z hodin biologie.

celý článek07.11.2023 / Mgr. Marek Janů

Třídenní pobyt v ekocentru Paleta

Na přelomu října a listopadu se uskutečnil již druhý ročník třídenního výukového pobytu v Ekocentru Paleta v Oucmanicích. Tato vzdělávací akce napomáhá osobnostnímu a charakterovému rozvoji žáků v oblasti environmentální výchovy a přispívá k budování třídního kolektivu.

celý článek05.11.2023 / Mgr. Veronika Kotyzová

Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám na SŠ

1. listopadu 2023 bylo spuštěno přihlašování do přípravných kurzů k jednotným přijímacím zkouškám z českého jazyka a matematiky. Přihlašovací formulář a podrobnější informace naleznete v sekci Uchazeč.

celý článek01.11.2023 / Mgr. Andrea Daňková

Beseda o energetice

Nicola Tesla navrhl 3 fáze. Přijeli také 3: vedoucí Tomáš Hejl, Ing. Bartoš a Ing. Vodák.

celý článek24.10.2023 / RNDr. Jiří Dvořáček / foto: 4

Studentská akademie

Srdečně zveme přátele, rodiče i širokou veřejnost na tradiční Studentskou akademii naší školy, která se bude konat 16. 11. 2023 v Kulturním domě v Holicích od 16.30 hod. Vstupenky v hodnotě 100 Kč je možné zakoupit ve škole od 1. 11. 2023 u garanta akademie Mgr. L. Novákové Schättingerové, doprodej bude na místě v den konání od 16 hodin.

celý článek23.10.2023 / Mgr. Linda Nováková Schättingerová

Pozvánka na setkání pedagogů a rodičů s odborníky

I v tomto školním roce bychom rádi pokračovali v tradici komunitních setkání s rodiči našich žáků a s pracovníky z oblasti pedagogiky a psychologie. V letošním roce jsme pozvali odborníky z Pedagogicko-psychologické poradny v Ústí nad Orlicí. Setkání budou zaměřena na specifika vývojového období dospívání, proto jsme je rozdělili do tří termínů, podle věku našich žáků.

celý článek23.10.2023 / Mgr. Jitka Valášková

Tag mit Deutsch

Po roce je tu opět Den s němčinou! I letos si mohli studenti 3. ročníků procvičit svou němčinu v prostorách Goethe centra a poté i v Divadle 29 v Pardubicích. Dopoledne se neslo v duchu německého humoru. Že nic takového neexistuje?

celý článek18.10.2023 / Mgr. Jana Doskočilová

Přírodovědný klokan

Další ročník přírodovědného KLOKANA (soutěž ve znalostech z fyziky, chemie, biologie a zeměpisu) je za námi. V letošním školním roce proběhl za účasti 19 soutěžících ve dvou kategoriích, Kadet (3. a 4. ročník nižšího gymnázia) a Junior (1. a 2. ročníky vyššího gymnázia).

celý článek18.10.2023 / Mgr. Jitka Valášková
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima