"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Aktuality / novinky z naší školy

 

Co je to CO2 liga?

CO2 liga je vzdělávací program, který se zabývá globálním oteplováním a jeho omezením. Představí vám ve zkratce klimatické změny. Soutěž zprostředkovává žákům, studentům i veřejnosti informace o globálním klimatickém rozvratu, o změnách, které můžeme očekávat v České republice a o možnostech, jak se na ně připravit. Žáci se tak v CO2 lize dozví nejen o dopadech klimatického rozvratu a možnostech jejich řešení, zároveň si také vyzkouší, že nemusí být jen pasivními pozorovateli dění, ale že sami dokážou mnohé změnit a posunout k lepšímu.

celý článek20.01.2020 / Alžběta Chytková (4. C)

Dobývání pevnosti Gyholi

Dne 20. 12. 2019 se stejně jako minulý rok konala soutěž Dobývání pevnosti Gyholi. Soutěžící třídy byly rozděleny, byla jim přiřazena mapa a barva a následně se mohly vydat plnit úkoly do tajemné pevnosti. Úkoly byly různé. Některé lehčí, některé těžší a některé jen pro ty nejodvážnější z odvážných. Přece jenom, kdo z vás by se odvážil strčit ruku do záhadné krabice, aniž by věděl, co v ní číhá? Kdo z vás by se nebál vkročit do temné místnosti s minimem světla a hledat malé krabičky od zápalek? To už si žádá notnou dávku odvahy...

celý článek17.01.2020 / Monika Lacinová (3. C) / foto: 18

To byl náš maturitní ples

V sobotu 11. 1. 2020 se uskutečnil maturitní ples tříd 4.A a 8.C v pardubickém Ideonu. Večer byl zahájen slavnostním nástupem maturantů a proslovem ředitelky školy. Po šerpování na hosty čekalo taneční vystoupení maturantů za zvuků známých světových muzikálů. Pokračovalo se volnou zábavou, během které si mohli hosté zatančit, nechat se zvěčnit před maturanty ručně vyrobenou foto stěnou, zasoutěžit si v tombole či se zúčastnit dražby obrazu jedné z maturantek.

celý článek16.01.2020 / 4. A a 8. C

Poděkování pro 4. C

Rádi zveřejňujeme poděkování Oblastní charity Pardubice studentům 4. C, kteří se v předvánočním čase zapojili do výroby adventních věnců pro Domácí hospic Andělů strážných.

celý článek09.01.2020 / Mgr. Marek Janů

Tříkrálové školní kolo olympiády ve španělském jazyce

V úterý 7. ledna 2020 se na našem gymnáziu konalo školní kolo olympiády ve španělském jazyce, a to tradičně v den po nadělování Tří králů ve Španělsku. V I. kategorii SŠ se statečně utkalo 5 studentů ze 3. A a 5. C. V náročnější II. kategorii SŠ (nad tři roky studia) soutěžilo 9 studentů ze tříd 7. C, 4. A a 8. C.

celý článek07.01.2020 / Mgr. Linda Nováková Schättingerová / foto: 3

Školní mikiny

Školnímu parlamentu v čele s Ondrou Doležalem se v prosinci podařilo dotáhnout do konce projekt školních mikin.

celý článek21.12.2019 / Mgr. Andrea Daňková

Exkurze 1. ročníků nejen do Východočeského divadla

Ve středu 18. prosince 2019 první ročníky vyššího gymnázia navštívily společně pardubické divadlo a získaly nové kulturní poznatky. Brzy ráno jsme si vyslechli první zdařilé referáty, které si připravili naši spolužáci o dějinách Pardubic a již zmíněného divadla. Odpoledne jsme potom historické jádro města společně s oběma třídními učiteli také prošli. Divadelní vystoupení si pro nás připravila herecká skupina mladých „ochotníků" při Východočeském divadle - LAJK. Konkrétně se jednalo o vlastní podání slavné Erbenovy knihy Kytice.

celý článek20.12.2019 / Adéla Cimburková (5. C)

Zájezd do Prahy

V sobotu 14. 12. 2019 se uskutečnil již tradiční společný zájezd zaměstnanců a studentů gymnázia do divadla, na adventní trhy a za kulturou. Cílem naší cesty byla opětovně Praha. Společně jsme zhlédli úspěšný muzikál Janka Ledeckého Galileo v divadle Hybernia na náměstí Republiky. Svátečně nazdobená Praha nás přivítala celkem vlídným počasím, které by odpovídalo spíše březnu než předvánočnímu času, spadlo i pár kapek. Ulice byly zaplněny návštěvníky hlavního města a obchody nabité k prasknutí, ale ani tato situace nám neubrala na příjemné sváteční atmosféře.

celý článek20.12.2019 / Mgr. Eva Pýchová
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima