"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Aktuality / novinky z naší školy

 

Vzpomínáme dvacátého výročí otevření nové budovy gymnázia

Ani se tomu nechce věřit, ale je tomu tak. Naše současná školní budova je od letošního září v provozu již dvacet let. V tomto příspěvku bych proto rád připomněl dobu, kdy se nápad na realizaci naší současné školní budovy zrodil. V roce 1990 rozhodl tehdejší ministr školství Milan Adam o obnově víceletých gymnázií. Bylo proto přirozené, že nový typ studia byl zaveden i na našem gymnáziu. Už od počátku však bylo jasné, že pro víceleté studium nebude dosavadní školní budova svými prostorami stačit.

celý článek23.09.2019 / Aleš Kotyk

Moje cesta do Bruselu

Na začátku roku 2019 se mi podařilo umístit se na předním místě v soutěži „15 let v EU". A tak jsem ke své velké radosti mohl ve dnech 26.–28. 6. 2019 odcestovat do Bruselu. Tuto cestu jsem podnikl spolu s partou asi dvaceti úspěšných soutěžících, kteří se umístili na předních místech v dalších „kláních" - soutěži Europa Secura a Ceně Gratias Tibi. Hlavním cílem naší mise byla především návštěva jednoho z nejdůležitějších orgánů Evropské unie, Evropské komise.

celý článek18.09.2019 / Ondřej Doležal 7. C

Adaptační kurz 5.C a 1.A

Letošní adaptační kurz byl pro nás všechny jedno velké dobrodružství, fyzické i psychické, kdy nás učitelé každý den pobízeli překonávat své vlastní možnosti, oborníci nám ukázali, co vše nás může potkat na vyšším gymnáziu a v nadcházejícím životě, také nám ale pomohli, abychom si uvědomili, jak by mohl a měl náš kolektiv fungovat.

celý článek18.09.2019 / Adéla Cimburková 5. C

Adaptační kurz 1.C

Jak již bývá na našem gymnáziu zvykem, konají se na počátku školního roku adaptační kurzy pro nové třídní kolektivy. Ve dnech 12. a 13. září proběhl adaptační kurz pro děti nižšího gymnázia, třídu 1.C. Tyto dva dny strávila prima pod dohledem třídní učitelky v rekreačním zařízení Radost v Horním Jelení. O program se postarali vyučující gymnázia Mgr. M. Koláčková a Mgr. M. Janů. Program byl opravdu pestrý a nabitý.

celý článek17.09.2019 / Mgr. Veronika Rožková / foto: 14

Program oslav - myslíme na všechny!

V rámci oslav 20. výročí naší školní budovy 27. září 2019 bude program rozdělen do dvou částí. V té školní zasadíme před gymnáziem nový strom, RNDr. Jiří Dvořáček nám představí svůj projekt slunečních hodin, následovat bude projektový den pro třídy nižšího gymnázia a vyšší gymnázium sehraje několik sportovních utkání na novém sportovišti. V 10:00 dojde k slavnostnímu předání zrekonstruovaných prostor škole, a to za přítomnosti pana Bohumila Bernáška, radního Pardubického kraje zodpovědného za oblast školství, a dalších významných hostů.

celý článek14.09.2019 / Mgr. Andrea Daňková

Jazykové zkoušky Cambridge FCE

Cambridge zkouškové centrum EVC v Hradci Králové, se kterým naše gymnázium dlouhodobě spolupracuje, nabízí i pro tento školní rok možnost složit zkoušky Cambridge FCE (First Certificate in English), a to i nanečisto, aby si studenti na základě výsledků mohli ověřit své individuální jazykové schopnosti a dovednosti a načasovat si tak případné skládání zkoušek Cambridge FCE naostro. V případě většího zájmu, což je minimálně skupina 10 žáků, je možné stejně jako v minulých letech zorganizovat zkoušku přímo u nás ve škole.

celý článek11.09.2019 / Mgr. Jaroslava Račická

Školní mikiny

Jistě si vzpomínáte, že na konci minulého roku jste vyplňovali dotazník, ve kterém jste nám prozradili, jak byste chtěli, aby vypadala školní mikina. A teď, po spoustě práce a vyhodnocování, pro vás máme výsledek. Celé hlasování vyhrála mikina číslo tři, kterou si můžete prohlédnout níže. Ze sto čtyřiceti vyhodnocených odpovědí si tato verze mikiny vybojovala čtyři z pěti hvězdiček, a stala se tak bezkonkurenčním vítězem. Zároveň jste si odhlasovali černou a bílou barvu, to znamená, že obě tyto barevné kombinace pro vás budou k dostání. Cena jednoho kusu bude 395 Kč. Mikiny si budete moci začít objednávat asi od 16. 9. 2019, do té doby můžete popřemýšlet, jakou barvu byste spíše chtěli...

celý článek10.09.2019 / Studentský parlament

Přivítání dalších zahraničních studentek

První týden na naší škole mají za sebou další dvě zahraniční studentky, které stráví tento školní rok na našem gymnáziu v rámci programu AFS. Italská studentka Aurora Bertulli k nám přiletěla z malého italského města Fano na východním pobřeží Itálie mezi Rimini a Anconou a z dalekého Thajska k nám přibyla Pantira Ngarmchatetanarom – krátce Pim, která žije v hlavním městě Bangkoku. Auroru přijali do svých řad studenti 7.C, kteří loni pečovali o japonskou studentku Jume a Pim sdílí téměř všechny předměty se třídou 6.C. Obě studentky zatím používají ke komunikaci angličtinu, ale již se pilně ponořily do studia češtiny, aby na konci školního roku složily základní zkoušku z českého jazyka, což je jednou z podmínek programu AFS. Vítejte u nás, Auroro a Pim!

celý článek09.09.2019 / Mgr. Zdeňka Raabenstein Schejbalová
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima