"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Eliška a Nataly na Karlově univerzitě s výtvarnými úspěchy

Dne 29. 1. 2018 jsem měla tu čest navštívit Centrum vizuální historie MALACH na Matematicko- fyzikální fakultě Karlovy univerzity v Praze z důvodu doprovodu při předání ocenění našim studentkám, které se zapojily do 6. ročníku výtvarné soutěže, a to za dílo zpracovávající vyprávění pamětníků 2. světové války.
Obě účastnice jsou velmi aktivní ve výtvarné tvorbě a jejich místa na předních stupních nejsou překvapením. A kdo že vlastně převzal diplom a krásné ceny? Za mladší kategorii Eliška Havlíková z 2C /1. místo/ a za starší kategorii Nataly Schättingerová ze 7C /2. místo/. Vítězné práce najdete ve fotogalerii.
V rámci programu osmého výročí setkání Centra vizuální historie MALACH se konaly i přednášky na různorodá témata /např. Trendy v počítačovém překladu, Svědectví o zemi nikoho, Časové struktury orálně historického interview/. Rády jsme si vyposlechly pojetí studentky Filozofické fakulty Karlovy univerzity Karolíny Bukovské na téma „Jméno: jeho změna, ztráta a navrácení v rozhovorech s židovskými přeživšími holocaustu".
Vítězkám jménem školy velmi gratuluji, zároveň děkuji za výbornou reprezentaci naší školy a přeji další úspěchy nejen ve studijní a výtvarné činnosti.

05.02.2018 / Mgr. Linda Nováková Schättingerová
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima