"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


I Matouš tisknul štíty

V minulých týdnech jsme z mnoha médií slyšeli, jak se napříč republikou mobilizují tiskařské týmy, aby se na svých 3D tiskárnách pustily do výroby ochranných pomůcek pro zdravotníky.
Když se i nám ve školní e-mailové schránce objevil dotaz od našeho zřizovatele, zda máme 3D tiskárnu a zda bychom mohli tisknout ochranné štíty pro zdravotníky, oslovila jsem kolegu Jana Češíka a Matouše Chytku, studenta 7. C, s dotazem, jestli by bylo v našich silách pomoci. Matouš se nabídl, že se do tisku pustí, a do 3 dnů měl na stole první prototyp.
Výrobní proces nebyl jednoduchý, dolaďoval se technologický postup i materiál, ze kterého se tisklo, neboť ne každý snesl dezinfekci. V průběhu dní se pak naskytla spolupráce s ISŠ technickou ve Vysokém Mýtě, která zajistila výrobu průhledných hledí, a Matouš k nim tisknul držáky.
V celkovém počtu dodaných kusů se ani zdaleka nejednalo o masovou výrobu, ale v době, kdy se počítal každý štít, dokázal i Matouš bez sebemenšího zaváhání pomoci. Na úkor vlastního volného času, v domácích podmínkách a zcela nezištně. Jsem vážně pyšná, že máme takové studenty.

24.04.2020 / Mgr. Andrea Daňková
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima