"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Studentské volby

Dne 4. 10. 2017 měla naše škola čest být součástí celorepublikových studentských parlamentních voleb. Je nám potěšením oznámit, že jsme překročili 50% volební účast. Jsme rádi, že studentům na našem gymnáziu není politika zcela lhostejná. K překvapení celé volební komise (Lukáš Mikulecký, Daniel Kuchař a Lukáš Doležal) se na 1. místě umístily 2 subjekty s totožným počtem hlasů. Z celkových výsledků je vidět, že studenti nejčastěji volí středo-pravicové strany a hnutí.

Výsledky na naši škole:
1.místo – hnutí ANO + Piráti (26,7% hlasů pro každého)
2.místo – ZELENÍ (7,4% hlasů)
3.místo – ODS + KSČM (6,4% hlasů pro každého)
Alespoň jeden hlas získalo celkově 15 kandidujících subjektů


Výsledky v České republice:
1.místo – Piráti (24,52% hlasů)
2.místo – hnutí ANO (11,88% hlasů)
3.místo – TOP 09 (11,75% hlasů)
Prohlédněte si celkové výsledky.


Lukáš Mikulecký 4. A

A za nás učitele musím dodat, že jsme rádi, že studentům není dění v naší zemi lhostejné, že se o politiku zajímají. Děkujeme vedení školy, že volby na škole umožnilo, i volební komisi za odvedenou práci. Doufáme, že bude zájem i o prezidentské volby „na nečisto", které proběhnou v prosinci.

Mgr. Eva Pýchová

02.10.2017 / Lukáš Mikulecký 4. A
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima