"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Yume se loučí

Po celý školní rok s námi chodila do školy japonská studentka Yume Anraku, která pobývala v české rodině v rámci recipročního programu AFS. Byla přítomna na většině hodin se třídou 6. C, ale i v jiných ročnících, účastnila se různých událostí ve škole i mimo ni – například měla seminář origami v Pardubicích, zúčastnila se soutěže origami v Hradci Králové. Navštěvovala školní sbor a zúčastnila se adventního koncertu, benefičního koncertu pro afrického studenta a dalších vystoupení. Pro své spolužáky si několikrát připravila prezentaci o Japonsku. Spolupracovala i se základní školou v Holicích. Studenti svou malou kamarádku z exotické země přijali velmi srdečně a navázali mnohá krásná přátelství, která je vzájemně velmi obohatila.
Po celou dobu se Yume pilně učila český jazyk – v hodinách, mimo ně se svými spolužáky a ve své "adoptivní" české rodině. Na začátku června úspěšně složila zkoušku z českého jazyka úrovně B1.
Yume odletí zpět do své vlasti poslední víkend měsíce června. Se slovy rozloučení posíláme do Japonska srdečné přání všeho dobrého a přání, aby si na čas strávený u nás vzpomněla, až bude na olympiádě v Tokiu jako dobrovolnice vítat českou delegaci sportovců.
Farewell Yume!

28.06.2019 / Mgr. Zdeňka Raabenstein Schejbalová
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima