"Toužil jsem prospěti vědě a vlasti své."
Dr. Emil Holub


Zájezd do Moravského divadla v Olomouci

V neděli 10. 12. 2017 se uskutečnil již tradiční předvánoční zájezd učitelů, žáků i několika rodičů do divadla. Tentokrát jsme vyjeli do olomouckého Moravského divadla na odpolední představení Carla Goldoniho Sluha dvou pánů. A rozhodně jsme nelitovali! Zmodernizovaná komedie nás pobavila, obdivovali jsme i vynikající herecké výkony a aktuálnost. V hlavní roli sluhy Truffaldina se představil náš bývalý žák, šéf tamní činohry, nejmladší v republice, Roman Vencl. Jeho výkon, který zahrnoval různé herecké polohy, byl strhující! Po skončení představení nás dokonce pozval na prázdné jeviště, ukázal nám technické prostory, které běžný divák nemá příliš šancí uvidět, a samozřejmě s nadšením vyprávěl o svém herectví i nové vedoucí funkci. S nostalgií vzpomínal také na léta studií na holickém gymnáziu. Romanovi děkujeme a přejeme mu, aby jeho úžasný elán a zápal pro herectví jen rostly. Těšíme se i na další společné setkání.
Adventní den, který jsme v Olomouci strávili, uběhl velmi rychle. Mnozí z nás navštívili nejednu kulturní památku, a že jich je v Olomouci nespočet! Stihli jsme i nádherné vánoční trhy a možná i nakoupit. Den se vydařil, málokdo litoval své účasti, a už se těšíme na příští rok.
V závěru přidávám ještě pár slov hodnocení od studentky Káti Sochůrkové z 5. C:
„...představení bylo velmi zábavné a originální, přestože velmi zmodernizované. Osobně mě nejvíce oslovilo setkání s Romanem Venclem po představení, když nám ukázal, jak to všechno vypadá ze strany herce... Vrátila jsem se spokojená a příště pojedu zase!"

A ještě fundované vyjádření možná budoucí umělkyně, Nataly Schättingerové ze 7.C:

„ Dne 10.12.2017 měli možnost nejen studenti, ale i jejich rodiče, kamarádi a široká veřejnost účastnit se zájezdu do Olomouce, do Moravského divadla. Osmdesátá osmá repríza komedie Carla Goldoniho – Sluha dvou pánů byla pojata v celku netradičním, novodobým stylem a kdo říká že se alespoň jednou nezasmál, ten lže. Hra obecenstvu známá prioritně s Miroslavem Donutilem v hlavní roli se dějově odkláněla od klasiky, což zejména staršímu obecenstvu mohlo být prosti srsti. Z mého pohledu právě naopak originálním pojetím ze hry vytáhlo o trochu více. V jednom se ale shodli všichni zúčastnění – s rolí naivního sluhy se Roman Vencl, shodou okolností náš bývalý gymnazista a nyní ředitel činohry, vypořádal nadmíru obstojně. O to hezčí bylo, když nám osobně velmi zapáleně vyprávěl o své práci, zážitcích herce a poté nás zavedl do zákoutí divadla. Myslím, že to minimálně nám studentům přineslo vhled do zaměstnání a koníčku, se kterým se moc často neshledáme"

14.12.2017 / Mgr. Eva Pýchová
zpětarchiv
 
© 2015 | Gymnázium Dr. Emila Holuba
tvorba webových stránek: logo-mima